Dekoracje komunijne na stół: jak przyozdobić stół na przyjęcie komunijne?

2021-04-16 15:28
Dekoracja na komunię 5
Autor: _archiwum-murator|Krzysztof Zasuwnik Białe talerze i proste sztućce urozmaicone szklanym serwetnikiem to klasyczna, ale wyrafinowana dekoracja stołu.

Wśród dekoracji komunijny największą rolę odgrywa dekoracja stołu na komunię, o której trzeba pamiętać, gdy przyjęcie komunijne odbywa się w domu. Jak udekorować stół na komunię?. Dekoracja stołu na komunię powinna być prosta i elegancka.

Przyjęcie komunijne w domu, w rodzinnej atmosferze, może być równie wspaniałe, co w restauracji. Kluczem do sukcesu jest, oprócz pysznego menu, odpowiednia dekoracja stołu na komunię. Dekoracja stołu na komunijny obiad musi korespondować z charakterem tego wydarzenia.

Komunijne przyjęcie to nie czas na eksperymenty, szaleństwa i kontrowersyjne zestawienia – najlepiej postawić na klasykę i elegancję.

Spis treści

  1. Dekoracje stołu na komunię: o czym trzeba pamiętać?
  2. Propozycje komunijnych dekoracji stołu
  3. Dekoracje stołu na komunię: zadbaj o kwiaty

Dekoracje stołu na komunię: o czym trzeba pamiętać?

Kolorem pierwszej komunii jest biel, kojarzona z czystością i niewinnością. Najlepiej postawić właśnie na ten kolor, do białego obrusu dobierając białą zastawę. Ważne, by wszystkie elementy zastawy były z tego samego kompletu, to da efekt porządku i schludności.

Jeśli nie masz odpowiedniej liczby takich samych nakryć, najlepiej będzie wybrać biały serwis, dzięki czemu niedobranie nie będzie się rzucać w oczy.

Czytaj także: Tort na komunię. Jak powinny wyglądać torty komunijne?

Prócz wiodącej bieli, możesz zdecydować się na pastele i świeże, wiosenne barwy: róż, zieleń, błękit. Warto jednak pamiętać o tym, że obrus w innym kolorze niż biały nada obiadowi mniej formalny charakter. Elegancki efekt uzyskasz, gdy do bieli dodasz złote lub srebrne akcenty. Lekkości dodadzą naczynia z przezroczystego szkła.

Zobacz także: Komunia W DOMU czy W RESTAURACJI? Plusy i minusy [PORADNIK]

Gotowe życzenia na komunię

Ile pieniędzy dać dziecku na komunię? Te kwoty najczęściej pojawiają się w kopertach

Propozycje komunijnych dekoracji stołu

Dekoracje stołu na komunię: zadbaj o kwiaty

Na stole nie może zabraknąć kwiatów, koniecznie świeżych, które podkreślą odświętny charakter obiadu. Postaw na proste bukiety z jednego rodzaju kwiatów: róż, tulipanów, hiacyntów. Kolor kwiatów dobierz do kolorystyki obrusu i zastawy.

Ważne, by wazony z kwiatami nie zakłócały komunikacji między gośćmi siedzącymi po przeciwnych stronach stołu i nie utrudniały podawania potraw. Upewnij się też, że na stole nie będzie „tłoku” naczyń i goście będą mogli swobodnie odstawiać naczynia z potrawami czy napojami.

Czytaj również: TOP 10 modnych wianków na komunię

Zaproszenia na komunię - gotowe wzory do wydrukowania

Ile dać dziecku na komunię? Wideo

Ile dać dziecku na komunię?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza