Paznokcie po hybrydzie: jak odbudować zniszczone paznokcie?

2019-06-17 12:44

Paznokcie po hybrydzie mogą stać się słabsze niż przed wykonywaniem tego typu manicure. Dowiedz się, kiedy można stwierdzić, że manicure hybrydowy osłabił paznokcie, jak poprawić wtedy ich wygląd oraz czy następnym razem można o nie jakoś szczególnie zadbać, aby nie były zniszczone.

Paznokcie po hybrydzie
Autor: Getty Images

Chociaż manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu, to należy zdawać sobie sprawę, że jest to zabieg stylizacyjny, a lakiery hybrydowe to jednak produkty chemiczne.

Hybrydy wymagają nie tylko skrupulatnego przygotowania paznokci do malowania, ale również specjalnej pielęgnacji już po wykonaniu manicure. W przeciwnym razie bardzo szybko można doprowadzić do osłabienia paznokci, a także ich zniszczenia.

Aby nie stały się cienkie, łamliwe i bez blasku, konieczne jest zastosowanie kilku specjalnych trików.

Spis treści

  1. Czy hybryda niszczy paznokcie?
  2. Jak rozpoznać, że paznokcie po hybrydzie są osłabione?
  3. Jak poprawić wygląd paznokci po zdjęciu hybryd
  4. Domowe sposoby na poprawę kondycji paznokci po manicure hybrydowym
  5. Jaka dieta jest dobra dla paznokci?
  6. Jak przygotować paznokcie, aby po hybrydzie nie były zniszczone?
Manicure hybrydowy. Czy jest bezpieczny?

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Jeśli manicure hybrydowy został wykonany prawidłowo, a paznokcie były zdrowe, to lakier hybrydowy ich nie zniszczy. Ponadto, gdy podczas malowania użyto profesjonalnych produktów, a nie ich tańszych zamienników, to ma się gwarancję, że nie dojdzie do uszkodzenia płytki.

Jeśli jednak i tak ma się obawy, warto zdecydować się na produkty hybrydowe, które w składzie zawierają np. proteiny jedwabiu lub witaminy, przez co będą działać delikatniej i dodatkowo odżywią paznokcie.

Bez względu na wybór produktów, należy zdawać sobie sprawę, że lakiery hybrydowe to produkty chemiczne, na które każdy reaguje inaczej. Dlatego też, czasami zdarza się tak, że niektóre osoby po zdjęciu hybryd, mogą dostrzec, że ich paznokcie są osłabione.

Niestety, substancje chemiczne działają tak, że niektóre osoby mogą je stosować bez żadnych przeszkód, z kolei inne mogą dostrzegać ich negatywną stronę, w tym nawet mieć na nie alergię. Z reguły jednak gorszy stan płytki paznokcia wynika z błędów podczas wykonywania manicure lub jego usuwania.

Czytaj również: Manicure hybrydowy w ciąży. Czy jest bezpieczny?

Ombre na paznokciach krok po kroku. Jak zrobić? [ZDJĘCIA]

Jak rozpoznać, że paznokcie po hybrydzie są osłabione?

W takiej sytuacji można zauważyć, że paznokcie są słabe i cienkie, a dodatkowo płytka może się rozdwajać bądź być odbarwiona. Czasem, gdy hybryda zostanie źle usunięta można zauważyć marszczenie się płytki oraz powstały na niej biały nalot – to także oznacza, że popełnione zostały błędy podczas ściągania hybrydy.

O tym, że paznokcie są w złej kondycji po hybrydzie świadczy także to, że nie utrzymuje się na nich nałożony lakier (hybrydowy lub tradycyjny) – w takiej sytuacji konieczna jest przerwa w malowaniu paznokci i ich wzmocnienie.

Jak poprawić wygląd paznokci po zdjęciu hybryd

  • Jednym z profesjonalnych sposobów, który przywraca piękny wygląd zniszczonym po hybrydzie paznokciom jest manicure japoński. Dzieje się to za sprawą wcierania w płytkę paznokci pasty witaminowej (w składzie jest witamina A i E, keratyna, pyłek pszczeli i krzemionka itp.), która odżywia je i regeneruje, a także poprzez natłuszczenie jej w ostatniej fazie zabiegu. Stosowane podczas zabiegu naturalne substancje wzbogacają płytkę w składniki mineralne, przez co są mniej łamliwe i kruche. Manicure japoński przeprowadzany jest w gabinecie kosmetycznym i trwa około 30 minut.
  • Innym, obecnie popularnym sposobem na regenerację paznokci po zdjęciu hybryd jest zabieg IBX, czyli sposób na wzmocnienie ich od środka. Dzięki nałożeniu profesjonalnych preparatów, można szybko zadbać o uszkodzoną płytkę, wygładzić paznokcie i poprawić ich koloryt.
  • Lubianym przez wiele kobiet zabiegiem, który także poprawia kondycję paznokci jest zabieg parafinowy. Dzięki ciepłu wytwarzanemu podczas kuracji składniki odżywcze szybciej dostają się do wnętrza płytki, przez co staje się ona mocniejsza i tym samym umożliwia paznokciom odzyskanie blasku. Po zabiegu parafinowym (czasem też przed), specjalista w gabinecie kosmetycznym może nałożyć tłustą maskę, która jeszcze bardziej odżywi paznokcie i skórę dłoni.
  • Ponadto, na wygląd paznokci pozytywnie wpływają również peelingi, które także przeprowadza się w salonach kosmetycznych. Dzięki nim można wygładzić płytkę, która później np. po zaaplikowaniu maski, z witaminą A, E, cynkiem itp. będzie odżywiona i zregenerowana.
  • Świetnym rozwiązaniem po zdjęciu hybryd będzie także zabieg z wykorzystaniem rękawic z kolagenem. Dzięki nim paznokcie będą mocno nawilżone, co z pewnością poprawi ich kondycję.

Domowe sposoby na poprawę kondycji paznokci po manicure hybrydowym

  • Paznokcie po hybrydach potrzebują nawilżenia, dlatego też w codziennej pielęgnacji warto stosować olejki (np. rycynowy) lub masło shea. Ponadto do olejowania można stosować łatwo dostępne w domu produkty takie jak: oliwa z oliwek, olej z pestek z winogron lub olej kokosowy. Wystarczy wetrzeć substancję w płytkę oraz skórki dwa razy dziennie, aby już po kilku dniach paznokcie były w lepszej kondycji.
  • Po zdjęciu hybryd, warto je również odżywiać np. poprzez stosowanie preparatów mających w składzie wapń
  • Jeśli na paznokciach pojawiły się białe plamki, to zaleca się wykorzystać sok z cytryny – wystarczy kilka razy w tygodniu połączyć go z letnią wodą i wymoczyć w nim paznokcie, a uzyska się zadowalający, wybielający efekt.
  • Świetnie sprawdzi się również domowa, żelatynowa kąpiel, która utwardzi rozdwajające się oraz kruche paznokcie. Wystarczy 1,5 łyżeczki żelatyny wymieszać z 0,5 szklanki wody i zagotować. Po lekkim ostudzeniu (mikstura nie może parzyć) wystarczy moczyć paznokcie przez kilka minut – taki „zabieg” należy powtarzać co drugi dzień przez tydzień, a efekty będą z pewnością zadowalające.

Jaka dieta jest dobra dla paznokci?

Warto pamiętać, że kondycja paznokci w dużej mierze zależy także od codziennej diety. Żeby były twarde i lśniące, należy zadbać o to, by codziennie dostarczać do organizmu produkty bogate w białko. Właśnie w nich znajdują się pokłady keratyny i aminokwasów, które sprawiają, że paznokcie są twarde i lśniące. Dlatego też w diecie powinny znaleźć się m.in. ryby, nabiał, nasiona roślin strączkowych, otręby pszenne itp.

Należy również zwrócić uwagę na to, by spożywane produkty były źródłem minerałów takich jak cynk, żelazo, wapń, magnez, krzem i miedź. Aby dostarczyć je do organizmu należy spożywać m.in.:

  • zbożowe produkty pełnoziarniste
  • orzechy
  • pestki
  • nasiona
  • sery
  • jarmuż,
  • szpinak
  • brokuły
  • kakao
  • banany
  • marchew
  • pietruszkę
  • ryby
  • owoce morza

Nie można również zapominać o produktach bogatych w witaminy m.in. A, B, C, E, które można znaleźć w owocach cytrusowych, produktach pełnoziarnistych, maśle, natce pietruszki, awokado, oliwie z oliwek, kaszach, warzywach strączkowych itp. Dobrze zbilansowana dieta obfitująca w powyższe produkty, z pewnością pomoże przywrócić dobrą kondycję paznokciom po usunięciu hybryd.

Jak przygotować paznokcie, aby po hybrydzie nie były zniszczone?

Aby zmniejszyć ryzyko osłabienia paznokci po ściągnięciu hybryd, warto je skrupulatnie przygotować do zabiegu.

  1. Przed manicure należy przede wszystkim opiłować paznokcie i wyciąć skórki.
  2. Podczas polerowania płytki kostką lub bufferem, warto pamiętać, by robić to delikatnie.
  3. Następnie należy koniecznie pamiętać, aby odtłuścić płytkę paznokcia. Bardzo ważną kwestią jest także to, by nakładane warstwy lakieru były jak najcieńsze, przez co zmniejsza się ryzyko odpadania lakieru od płytki.
  4. Istotnym jest także, aby pamiętać o dokładnym pomalowaniu wolnego brzegu paznokcia, co zmniejszy ryzyko odprysków i np. rozdwajania płytki.
  5. Podczas ściągania lakieru hybrydowego nie można pominąć etapu polegającego na zmatowienieniu powierzchni, co wspomaga precyzyjnie usunąć lakier.
  6. Należy przy tym zwrócić uwagę, aby właściwie dobrać siłę nacisku pilnika na płytkę, a także wybrać jego odpowiednią gradację, czyli ziarnistość. Jest to konieczne, gdyż niewłaściwe dopasowanie tych czynników, może spowodować osłabienie paznokci, a nawet zniszczenie płytki.

Poprawne przygotowanie paznokci do wykonania manicure hybrydowego z pewnością zmniejszy ryzyko ich uszkodzenia.

Sonda
Lubisz manicure hybrydowy?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza