Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

2008-05-20 13:36 redakcja
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Autor: Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Wyobrażasz sobie kilka tysięcy zabawek pod jednym dachem? To marzenie każdego dziecka. Teraz możesz je spełnić. Zamiast siedzieć przed telewizorem, wybierzcie się na wycieczkę do muzeum zabawek. Muzeum Zabawek i Zabawy mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym budynku dawnych hal targowych. Codziennie w południe z wieży zegarowej muzeum „wylatuje" świętokrzyska Baba Jaga, wyrzeźbiona przez Arkadiusza Latosa, a zamontowana na wieży przez zegarmistrza Bonifacego Komorowskiego.

To największe i najstarsze muzeum zabawek w Polsce. Na 631 m kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowano kilka tysięcy eksponatów. Zwiedzający mogą obejrzeć kilkanaście wystaw, m.in. największą europejską kolekcję żab, zabawki historyczne i ludowe, lalki Barbie, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną i lalki teatralne.

By zwiedzanie Muzeum było dla dzieci niezwykłą przygodą, jego pracownicy przygotowują wciąż nowe wystawy interaktywne. Młodzi odkrywcy historii zabawek mogą nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć eksponatów. Podczas zwiedzania dzieci mają też okazję pobawić się w kąciku zabaw, a latem także na dziedzińcu Muzeum.

Muzeum Zabawek i Zabawy oferuje również lekcje muzealne przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Lekcje muzealne są płatne - 4 zł za jedną lekcję od jednego dziecka (opiekunowie wchodzą gratis); lekcje teatralne "Don Juan" - 10 zł od dziecka. Promocyjna cena zwiedzania muzeum połączonego z lekcją muzealną - 7 zł od dziecka, zwiedzanie z lekcją teatralną - 12 zł.

Bilet normalny - 8 zł, bilet ulgowy - 4 zł, zwiedzanie wystaw czasowych - 4 zł.
Muzeum można zwiedzać codziennie oprócz poniedziałków w godz. 9.00-17.00.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
www.muzeumzabawek.eu
Pl. Wolności 2
25 – 367 Kielce
tel.: (041) 34 440 78 tel./fax: (041) 34 448 19
e-mail: poczta@muzeumzabawek.eu

www.muzeumzabawek.eu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE