Rady dla samotnych rodziców - jak powiedzieć dziecku o nowym partnerze?

2022-01-14 13:21
Rady dla samotnych rodziców - Jak powiedzieć dziecku o nowym partnerze?
Autor: Getty images Jak powiedzieć dziecku o nowym partnerze?

Samotne rodzicielstwo jest trudne, nikt z nas nie chce być sam i mierzyć się z przeciwnościami losu bez wsparcia ukochanej osoby. Nic dziwnego, że każdy samotny rodzic szuka podświadomie swojej drugiej połówki. A co, jeśli ją znajdzie? Jak powiedzieć dziecku, że mamusia się zakochała, że do naszego mieszkania wprowadzi się ktoś obcy?

Dla wielu samotnych matek, które mają na swojej głowie dziecko, dom, pracę, codzienne obowiązki, myśl o nowym partnerze wydaje się być „z kosmosu”. A jednak zdarza się, że poznajemy kogoś i zakochujemy się po raz drugi.

Czy powinnyśmy mieć poczucie winy, że pomyślałyśmy przez chwilę o sobie, a nie tylko o rachunkach, praniu i katarze dziecka? Oczywiście, że nie. Każdy ma prawo do szczęścia, a samotne mamy (choć i samotni ojcowie również)– już na pewno.

Pozostaje tylko problem, jak powiedzieć dziecku, że kochasz kogoś innego niż jego tatę/mamę i jak to zrobić, aby dziecko polubiło nowego partnera, zamiast nabrać do niego uprzedzenia tylko dlatego, że nie było odpowiednio przygotowane na taką nowinę?

Oto rady specjalistów: wejdź do galerii i sprawdź, co radzą

Rozwód a podział opieki nad dziećmi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza