Sennik: dziecko - co oznacza sen o dziecku?

2014-06-26 16:16
Niemowlę sennik
Autor: thinkstockphotos.com Nie jesteś w ciąży, a śni Ci się dziecko? Nie martw się, to zwykle dobra wróżba! Zdrowe i szczęśliwe niemowlę we śnie jest zapowiedzią radosnych wydarzeń w naszym życiu.

Jak sennik interpretuje dziecko pojawiające się we śnie? Co oznacza sen o niemowlęciu? Sen o dziecku to zwykle dobra wróżba! Zdrowe i szczęśliwe niemowlę we śnie jest zapowiedzią radosnych wydarzeń w naszym życiu. Sen o niemowlęciu może jednak również nieść inne znaczenia. Jak interpretować sen o dziecku? Sennik: dziecko niemowlę.

Sennik: dziecko w twoim śnie

Sen o niemowlęciu zwykle wzbudza niepokój. Pierwszą myślą zwykle jest strach przed niechcianą ciążą. Ale sen o niemowlęciu nie musi oznaczać ciąży, może po prostu sugerować pewne zmiany, które zaszły w naszej psychice.

Niemowlę we śnie zwykle jest szczęśliwe i radosne, a my opiekujemy się nim z czułością i oddaniem. Przyjmuje się, że taki sen o niemowlęciu jest sygnałem z podświadomości, że jesteśmy gotowi na zmiany w naszym życiu. Może on oznaczać, że wkraczamy w nowy etap (nowy związek, praca, kupno mieszkania) i że pogodziliśmy się psychicznie ze zmianami, które wkrótce nas czekają.

Sen o dziecku może również oznaczać tęsknotę za dzieciństwem. Być może w ostatnim czasie musieliśmy podjąć ważne decyzje, które dużo nas kosztowały i tęsknimy za zwyczajną beztroską. W takiej sytuacji niemowlę we śnie oznacza chęć odsunięcia od siebie odpowiedzialności.

Co oznaczają symbole senne?

Sennik: dziecko  - znaczenie snu o dziecku

 • Widzieć dziecko - zapowiedź szczęścia
 • Karmić dziecko - zapowiada powodzenie finansowe
 • Chore dziecko - klopoty finansowe
 • Zmarłe dziecko - problemy emocjonalne
 • Dziecko w wózku - stabilizacja i szczęście w życiu
 • Przytulać dziecko - przed tobą ważne chwile
 • Płaczące dziecko - zapowiada nerwowy okres w życiu, żal
 • Bawiące się dzieci/wesołe dzieci - radość
 • Śpiące dziecko - spokój
 • Chrzest dziecka - radosny czas
 • Rodzić dziecko - nowy pomysł, idea

>> SNY W CIĄŻY: dlaczego wszystkim mamom śni się to samo?

Sennik: dziecko - tęsknota za szczerością

Inaczej jest, kiedy śni nam się zaniedbane lub chore dziecko, kiedy nie wiemy, jak się nim zająć albo nieświadomie czynimy mu krzywdę. Taki sen o niemowlęciu jest niepokojący, sugeruje bowiem, że dzieje się z nami coś złego. Być może mamy jakiś problem, którego nie potrafimy rozwiązać albo znaleźliśmy się na rozstaju dróg i nie potrafimy wybrać właściwej ścieżki. Sen o dziecku może również oznaczać, że zaniedbaliśmy jakieś relacje, które kiedyś były dla nas istotne albo że borykamy się z własnym wnętrzem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza