Jak nosić dziecko podczas kolki? Ten sposób zdziała cuda

2023-10-18 11:53

Gdy dziecko ma kolkę rodzice są w stanie zrobić wszystko, by tylko przestało płakać. Nie liczą przy tym pieniędzy – kupują każdy farmaceutyk i gadżet na kolkę. W tym pędzie jednak zapominają o jednym prostym i zupełnie bezkosztowym sposobie, jakim jest odpowiednie noszenie maluszka. Wiecie na czym on polega?

Jak nosić niemowlę podczas ataku kolki?
Autor: Getty images Jak nosić niemowlę podczas ataku kolki?

Wiele mam na naszej facebookowej grupie przyznaje, że odpowiednie noszenie niemowlęcia przy kolce, uratowało im nerwy i znacznie złagodziło cierpienie maluszka. Gdy inne sposoby zawodziły, ten w wielu przypadkach okazywał się zbawienny.Zobacz jak nosić dziecko podczas kolki, by ulżyć mu w bólu brzuszka.

Przeczytaj także: Przyczyny płaczu niemowlaka. Jak rozpoznać, dlaczego niemowlę płacze?

Co męczy niemowlaka?

Jak nosić dziecko podczas ataku kolki?

Generalna zasada brzmi “noś maluszka tak, by jego głowa była wyżej niż reszta ciała, a brzuszek przylegał do twojego przedramienia”. W praktyce możesz to zrobić na dwa sposoby:

  1. Połóż dziecko na swoim przedramieniu, tak by jego główka oparta była na twojej dłoni, a brzuszek na przedramieniu.
  1. Ułóż maluszka na przedramieniu z główką opartą na przedramieniu buzią do dołu. Brzuszek dziecka spoczywa wtedy na twojej dłoni, główka opiera się w zagłębieniu łokcia, a nóżki zwisają swobodnie.

Wiedza o tym jak nosić dziecko z kolką jest ważna w pierwszych miesiącach życia niemowlęcia. Oba sposoby przynoszą dużą ulgę maluszkom, bo pomagają odprowadzić gazy z brzuszka. Dzieci czują się w niej bardzo komfortowo i potrafią w niej tak trwać godzinami! Dlatego warto zaangażować do tego zadania tatusiów, którzy mają silniejsze ramiona od mam. Ty w tym czasie idź przewietrzyć umysł.

Gdy wrócisz, z nowymi siłami będziesz mogła zmienić partnera. Jeśli masz w domu bujany fotel, możesz ułatwić sobie noszenie maluszka. Połóż dziecko na swoim przedramieniu i usiądź ostrożnie w fotelu, po czym bardzo powoli się bujaj.

Dziecko też możesz położyć na sobie brzuchem do twojego brzucha, masując delikatnie jego plecki. W tej pozycji także udaje się często pozbyć gazów.

Zbawienne okazuje się też noszenie dziecka w chuście - uwalnia twoje ręce i zapewnia pionowe ułożenie dziecka, które pobudza małe jelitka do pracy.

Przeczytaj także: Jak rozpoznać kolkę u niemowlaka?

Czy umiesz dzielić się z mężem opieką nad dzieckiem?

Pytanie 1 z 13
Jak wspominasz Wasze pierwsze dni z maluszkiem w domu?