Reanimacja małego dziecka

2013-01-02 10:04

Prawidłowo przeprowadzona reanimacja małego dziecka może uratować mu zdrowie i życie. Jednak reanimacja małego dziecka wygląda inaczej inaczej niż osoby dorosłej. Poznasz zasady udzielania pierwszej pomocy dziecku, które jest nieprzytomne i nie oddycha - dzięki temu jest szansa, że w razie wypadku nie wpadniesz w panikę i uratujesz dziecku życie.

Jeżeli dziecko straciło przytomność i nie oddycha samodzielnie koniecznie musisz udrożnić mu drogi oddechowe. Aby to zrobić ułóż dziecko na plecach, unieś jego podbródek i przytrzymaj jego głowę drugą ręką. Później, do czasu przybycia fachowej pomocy,  prowadź reanimację dziecka wykonując sztuczne oddychanie, które ma na celu przywrócenie mu oddechu.
Jeżeli dziecko jest nieprzytomne, nie oddycha i nie wyczuwasz u niego tętna na zmianę ze sztucznym oddychaniem wykonuj masaż serca.
Pamiętaj, że u małych dzieci i niemowląt tętno najłatwiej wyczuć na tętnicy ramiennej. Spróbuj je wyczuć opuszkami 2 palców. Dzieci mają wyższe tętno niż dorośli - zwykle wynosi ono około 140 uderzeń na minutę.

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza