Reanimacja małego dziecka

2013-01-02 10:04

Prawidłowo przeprowadzona reanimacja małego dziecka może uratować mu zdrowie i życie. Jednak reanimacja małego dziecka wygląda inaczej inaczej niż osoby dorosłej. Poznasz zasady udzielania pierwszej pomocy dziecku, które jest nieprzytomne i nie oddycha - dzięki temu jest szansa, że w razie wypadku nie wpadniesz w panikę i uratujesz dziecku życie.

Jeżeli dziecko straciło przytomność i nie oddycha samodzielnie koniecznie musisz udrożnić mu drogi oddechowe. Aby to zrobić ułóż dziecko na plecach, unieś jego podbródek i przytrzymaj jego głowę drugą ręką. Później, do czasu przybycia fachowej pomocy,  prowadź reanimację dziecka wykonując sztuczne oddychanie, które ma na celu przywrócenie mu oddechu.
Jeżeli dziecko jest nieprzytomne, nie oddycha i nie wyczuwasz u niego tętna na zmianę ze sztucznym oddychaniem wykonuj masaż serca.
Pamiętaj, że u małych dzieci i niemowląt tętno najłatwiej wyczuć na tętnicy ramiennej. Spróbuj je wyczuć opuszkami 2 palców. Dzieci mają wyższe tętno niż dorośli - zwykle wynosi ono około 140 uderzeń na minutę.

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE