Ten sposób noszenia niemowlaka przy kolce działa cuda

2022-03-03 10:52

Gdy dziecko ma kolkę rodzice są w stanie zrobić wszystko, by tylko przestało płakać. Nie liczą przy tym pieniędzy – kupują każdy farmaceutyk i gadżet na kolkę. W tym pędzie jednak zapominają o jednym prostym i zupełnie bezkosztowym sposobie, jakim jest odpowiednie noszenie maluszka. Wiecie na czym on polega?

Jak nosić niemowlę podczas ataku kolki?
Autor: Getty images Jak nosić niemowlę podczas ataku kolki?

Wiele mam na naszej facebookowej grupie przyznaje, że odpowiednie noszenie niemowlęcia przy kolce, uratowało im nerwy i znacznie złagodziło cierpienie maluszka. Gdy inne sposoby zawodziły, ten w wielu przypadkach okazywał się zbawienny.

Przeczytaj także: Przyczyny płaczu niemowlaka. Jak rozpoznać, dlaczego niemowlę płacze?

Co męczy niemowlaka?

Jak nosić niemowlę podczas ataku kolki?

Generalna zasada brzmi “noś maluszka tak, by jego głowa była wyżej niż reszta ciała, a brzuszek przylegał do twojego przedramienia”. W praktyce możesz to zrobić na dwa sposoby:

  1. Połóż dziecko na swoim przedramieniu, tak by jego główka oparta była na twojej dłoni, a brzuszek na przedramieniu.
  1. Ułóż maluszka na przedramieniu z główką opartą na przedramieniu buzią do dołu. Brzuszek dziecka spoczywa wtedy na twojej dłoni, główka opiera się w zagłębieniu łokcia, a nóżki zwisają swobodnie.

Oba sposoby przynoszą dużą ulgę maluszkom, bo pomagają odprowadzić gazy z brzuszka. Dzieci czują się w niej bardzo komfortowo i potrafią w niej tak trwać godzinami! Dlatego warto zaangażować do tego zadania tatusiów, którzy mają silniejsze ramiona od mam. Ty w tym czasie idź przewietrzyć umysł.

Gdy wrócisz, z nowymi siłami będziesz mogła zmienić partnera. Jeśli masz w domu bujany fotel, możesz ułatwić sobie noszenie maluszka. Połóż dziecko na swoim przedramieniu i usiądź ostrożnie w fotelu, po czym bardzo powoli się bujaj.

Dziecko też możesz położyć na sobie brzuchem do twojego brzucha, masując delikatnie jego plecki. W tej pozycji także udaje się często pozbyć gazów.

Zbawienne okazuje się też noszenie dziecka w chuście - uwalnia twoje ręce i zapewnia pionowe ułożenie dziecka, które pobudza małe jelitka do pracy.

Przeczytaj także: Jak rozpoznać kolkę u niemowlaka?

Czy wiesz, jak uspokoić niemowlę?

Pytanie 1 z 12
Co może być przyczyną płaczu dwutygodniowego noworodka?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza