Znamiona u dzieci. Galeria najczęściej występujacych znamion niemowlęcych

Znamiona mogą występować na ciele niemowlaka od urodzenia lub pojawić się na skórze w dowolnym momencie życia malucha. Niektóre znamiona są niegroźne i z czasem same znikają, inne natomiast wymagają konsultacji lekarskiej. Sprawdź, jak wyglądają najpopularniejsze znamiona niemowlęce.

Pojawiające się na ciele niemowlaka znamiona, mogą skutecznie wystraszyć rodziców, szczególnie gdy pojawią się w bardzo widocznych miejscach, np. na twarzy dziecka i zajmują dużą jej część. Na szczęście znamiona u dzieci to najczęściej niegroźne zmiany, które z czasem znikają z ciała maluszka.

Pamiętaj jednak, że każdą zmianę skórna warto skonsultować z lekarzem, który dzięki obserwacji lub dodatkowym badaniom będzie mógł określić jaki to rodzaj zmiany i czy zostanie z dzieckiem na stałe, czy w najbliższym czasie zniknie.

Czytaj:

Znamiona naczyniowe u niemowląt: naczyniak płaski, naczyniak jamisty, naczyniak zwykły

Pocałunek anioła i inne znamiona niemowlęce. Co trzeba o nich wiedzieć i czy trzeba je leczyć?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE