Znamiona u dzieci. Galeria najczęściej występujacych znamion niemowlęcych

2020-07-13 13:53

Znamiona mogą występować na ciele niemowlaka od urodzenia lub pojawić się na skórze w dowolnym momencie życia malucha. Niektóre znamiona są niegroźne i z czasem same znikają, inne natomiast wymagają konsultacji lekarskiej. Sprawdź, jak wyglądają najpopularniejsze znamiona niemowlęce.

Pojawiające się na ciele niemowlaka znamiona, mogą skutecznie wystraszyć rodziców, szczególnie gdy pojawią się w bardzo widocznych miejscach, np. na twarzy dziecka i zajmują dużą jej część. Na szczęście znamiona u dzieci to najczęściej niegroźne zmiany, które z czasem znikają z ciała maluszka.

Pamiętaj jednak, że każdą zmianę skórna warto skonsultować z lekarzem, który dzięki obserwacji lub dodatkowym badaniom będzie mógł określić jaki to rodzaj zmiany i czy zostanie z dzieckiem na stałe, czy w najbliższym czasie zniknie.

Czytaj:

Znamiona naczyniowe u niemowląt: naczyniak płaski, naczyniak jamisty, naczyniak zwykły

Pocałunek anioła i inne znamiona niemowlęce. Co trzeba o nich wiedzieć i czy trzeba je leczyć?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza