Mięso w diecie niemowlaka: jakie mięso wybrać?

2014-08-07 14:53

Mięso w diecie niemowlaka powinno się znaleźć w 6. lub 7. miesiącu życia, w zależności od tego, czy karmimy piersią czy butelką. Jak rozszerzyć dietę dziecka o mięso? Jakie mięso będzie najlepsze dla niemowlaka?

Dieta niemowlaka
Autor: thinkstockphotos.com Rodzice powinni wprowadzić mięso do diety dziecka od 6. miesiąca życia.

Mięso w diecie niemowlaka jest bardzo ważnym elementem. To doskonałe źródło białka, witamin z grupy B, aminokwasów oraz żelaza. Powinno się je zacząć wprowadzać od 6. miesiąca życia dziecka, ale w bardzo małych ilościach. Na początku rozszerzania diety o mięso wystarczy łyżeczka gotowanego mięsa, aby niemowlę mogło przyzwyczaić się do nowego smaku.

>> Żywienie niemowląt: wprowadzanie mięsa do diety dziecka

Dieta niemowlaka: tylko mięso dobrej jakości

Mięso dla niemowlaka powinno być kupowane w sprawdzonych miejscach. Unikajmy robienia zakupów w budkach na bazarze, na straganach czy supermarketach. Zwracajmy uwagę na kolor mięsa, jego jakość oraz świeżość.

>> Mięso w diecie niemowlaka. Kiedy i w jakiej formie wprowadzić MIĘSO do DIETY DZIECKA?

Zawsze pytajmy ekspedientki skąd pochodzi towar. Na mięsie dla dziecka nie warto oszczędzać, lepiej dołożyć kilka złotych i kupić je w ekologicznym lub sprawdzonym sklepie, niż doprowadzić do choroby malucha.

- Zwracajmy uwagę na wysoką jakość produktu, który podajemy dziecku. Może to być królik, mięso drobiowe lub czerwone. Ważne, aby było gotowane na parze bądź w wodzie. Nie podajemy natomiast wywaru, z niego możemy zrobić posiłek dla dorosłych – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dietetyk Justyna Marszałkowska.

>> Rozszerzanie diety: jak rozszerzyć dietę niemowlaka karmionego piersią?

Neewseria. Agencja informacyjna
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza