Genialny patent na zdrowe lody dla niemowlaka. „Z tego, co każdy rodzic ma w domu”

2024-06-17 15:57

Gdy przychodzi lato, rodzice niemowlaków dwoją się i troją, by zjeść loda przy dziecku, jednocześnie nie częstując nim malucha. „Eh ten cukier” – myślimy sobie. Od dziś nie będziesz musiała kombinować, bez żadnego wysiłku przygotujesz zdrową alternatywę tego letniego deseru dla swojego szkraba. Patent jest naprawdę genialnie prosty.

Genialny patent na zdrowe lody dla niemowlaka. „Z tego, co każdy rodzic ma w domu”
Autor: Getty images/ Instagram @ania.istado Genialny patent na zdrowe lody dla niemowlaka. „Z tego, co każdy rodzic ma w domu”

Każdy rodzic małego dziecka musi przejść przez tzw. etap „suchego wafelka”, kiedy dziecko daje się „oszukać” i bez kwękania zjada tylko pusty wafelek na lodach z rodziną. Doświadczeni rodzice jednak wiedzą, że ten moment nie trwa zbyt długo i prędzej czy później dziecko zawoła „prawdziwego loda”. Oczywiście im później dla malucha on nastąpi, tym lepiej według dietetyków. Dobrym patentem gry na zwłokę będzie przygotowanie dziecku domowych zdrowych lodów.

Plac zabaw: Kłopoty z gardłem u malucha - znamy sposoby na ból i chrypkę

Banalnie prosty patent na zdrowe lody dla dziecka

Anna Walaszek, autorka instagramowego profilu @ania.istado poświęconego macierzyństwu i organizacji podzieliła się niedawno genialnym patentem na lody bez cukru dla niemowląt. Ich przygotowanie nie wymaga kompletnie żadnego wysiłku. Przygotowuje się je z produktu, który każdy rodzic malucha ma w swojej spiżarni. Chodzi o popularny mus owocowy w tubce.

  1. Wystarczy odciąć nożyczkami korek z zaworem.
  2. Wsadzić w ich miejsce patyczek drewniany do lodów.
  3. Następnie wstawić mus pionowo do zamrażarki na 2-3 h (patyczkiem do góry).
  4. Aby łatwo wyjąć loda na patyku z opakowania, należy ocieplić je chwilę pod ciepłą bieżącą wodą, a następnie rozciąć opakowanie i wyjąć jego zawartość.
  5. Gotowy produkt można podać maluchowi.

Macie swoje patenty na zdrowe lody dla dziecka bez wysiłku?