Najedzone czy głodne? Zwróć uwagę na rączki niemowlaka

2022-01-28 10:55

Rodzice na całym świecie dwoją się i troją, snując domysły na temat tego, o co chodzi ich niemowlętom. Płaczą bo są głodne, czy chcą się poprzytulać? Wciąż "wiszą na piersi", bo masz za mało pokarmu, czy może już dawno się najadły, ale potrzebują bliskości? W roztrzygnięciu tych wątpliowści, pomoże język ciała. A niemowlaki są w nim mistrzami.

niemowlę rączka
Autor: Getty Images Dzieci można zrozumieć przez język ciała. Co mówi sposób układania rączki?

Zanim dziecko zacznie mówić, wielu rodzicom dłuży się czas, w którym muszą odgadywać, o co chodzi ich maluchowi. Dlaczego dziecko płacze? Czy to pełna pieluszka, głód, a może zwyczajnie nuda? 

Z pomocą przychodzi mowa ciała, którą od lat badają naukowcy. A pediatrzy, pielęgniarki, położne i konsultantki na całym świecie doradzają - spójrzcie na rączki dziecka. Zgodnie z badaniami, mowa ciała nie jest identyczna u wszystkich niemowląt, jednak są pewne powtarzalności, które można uznać za wiarygodne. 

Dowiedz się: Jak sprawdzić, czy niemowlę się najada - 6 sprawdzonych sposobów

Dlaczego noworodek je co godzinę - 5 ciekawostek o trawieniu maluszków

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Co męczy niemowlaka?

Co mowa ciała mówi o najedzeniu dziecka?

Tak więc - głodne niemowlę, będzie miało palce zaciśnięte w piąstki, z kolei zrelaksowane i najedzone, zacznie stopniowo rozluźniać dłoń. Jeśli więc twoje maleństwo nadal ssie pierś, a wygląda na zrelaksowane, może to oznaczać, że po prostu chce się wyciszyć i poprzytulać. 

Część rodziców jest sceptyczna, inni są zachwyceni - "Wow, człowiek uczy się całe życie.""Rzeczywiście, to działa." - czytamy w komentarzach w Internecie. Skoro u niektórych ta metoda komunikacji się sprawdza, nic nie stoi na przeszkodzie, by ją wypróbować. 

Zobacz też: Czym karmić niemowlę przed snem, żeby przespało całą noc?

Ile powinien jeść noworodek? Jak często karmić niemowlaka?

Zobacz zdjęcia dłoni dzieci głodnych i najedzonych:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza