Płacą im za karmienie piersią!

2014-01-28 16:22

Rząd w Wielkiej Brytanii zdecydował się dopłacać młodym mamom do karmienia piersią. Matki, które zdecydują się na naturalne karmienie dziecka, dostają kupony na 200 funtów. Czy płacenie za karmienie piersią ma sens?

karmienie piersia blizniat jak wykarmic dwoje dzieci
Autor: sxc.hu

Spis treści

  1. Płacenie za karmienie piersią – skąd taki pomysł?
  2. Wady programu dopłat do karmienia piersią

Brytyjski rząd i służba zdrowia postanowił zadbać o zdrowie dzieci, wdrażając pilotażowy program mający zachęcić matki, aby karmiły noworodki piersią. Program skierowany jest do młodych matek z ubogich rodzin w zaniedbanych rejonach kraju w Sheffield i Derby i obejmuje 130 kobiet. W ramach programu matki karmiące piersią dostają kupony do sklepów o wartości 200 funtów.

Płacenie za karmienie piersią – skąd taki pomysł?

Karmienie butelką jest w tych społecznościach normą, gdyż tamtejsze młode kobiety uważają, że karmienie piersią jest żenujące nie tylko w miejscach publicznych, ale nawet w domu. Dlatego w biedniejszych rejonach Anglii odsetek kobiet karmiących naturalnie wynosi tylko 25 proc. (w całym kraju jest to 55 proc.). Jeśli projekt się przyjmie, obejmie wszystkie młode mamy, które zdecydują się na karmienie piersią. Aby otrzymać całą kwotę na zakupy, trzeba karmić minimum pół roku. Ale już za 6 tygodni karmienia mamy otrzymają po 120 funtów. Mamy biorące udział w programie będą odwiedzać pielęgniarki i położne, by skontrolować karmienie.

Wady programu dopłat do karmienia piersią

Krytycy programu wskazują, że to droga na skróty – zamiast informować młode mamy o korzyściach z karmienia piersią, wybiera się szybkie i łatwe rozwiązanie w postaci zapłaty za karmienie naturalne. Mamy nie będą karmić dziecka piersią dla jego dobra, a jedynie dla pieniędzy. Projekt krzywdzi też matki, które chciałyby karmić naturalnie, ale nie mogą, np. z powodu choroby.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza