Pościel dla niemowlaka: jaką pościel kupić niemowlakowi? [NASZE PROPOZYCJE]

2015-09-29 15:14

Pościel dla niemowlaka to jedna z pierwszych rzeczy, jakie powinnaś kupić jeszcze przed porodem. W końcuc najwięcej czasu małe dziecko spędza w łożeczku, więc trzeba zapewnić mu w nim jak najlepsze warunki. Jak wybrać najlepszą pościel dla niemowlaka?

Spis treści

  1. Pościel dla niemowlaka: na co zwrócić uwagę przy wyborze?
  2. Pościel dla niemowlaka: jaką kupić?
  3. Pościel dla niemowlaka: gdzie szukać pościeli dla niemowląt?

Ważne, aby pościel dla niemowlaka była przede wszystkim ciepła, miękka oraz bezpieczna - najlepiej antyalergiczna. W końcu będzie to rzecz, która będzie otaczała dziecko przez długi czas, ponieważ sen to jedna z dwóch najważniejszych - opok jedzenia - potrzeb noworodka.

Pościel dla niemowlaka: na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając pościel dla niemowlaka najważniejszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest materiał z jakiego ją wykonano. Najlepiej, aby była to w 100 procentach bawełna bez żadnych domieszek. Ten surowiec może być prany w wyoskiej temperaturze, co pozwoli na dokładne usunięcie zanieczyszczeń i bakterii. Lekarze zalecają, aby w komplet pościeli nie wchodziła poduszka. Główka noworodka powinna leżeć na prześcieradle. Jest to idealna pozycja wspomagająca oddychanie. Zwróć również uwagę na to, aby pościel dla niemowlaka była antyalergiczna. W dzisiejszych czasach alergie są dość powszechne, więc lepiej dmuchać na zimne i zapewnić dziecku spokojny sen.

Czytaj także: Jak układać niemowlaka do snu? 5 najlepszych pozycji

Pościel dla niemowlaka: jaką kupić?

Najlepiej jest więc wybrać pościel antyalergiczną i wykonaną z bawełny. Dziecko będzie bezpiecznie i spokojnie spało, a my nie będziemy musieli się martwić o jego zdrowie. Jeżeli twoja pociecha jest już trochę starsza, możesz dokupić jej poduszeczkę do łóżeczka. W komplet pościeli często też wchodzi ochraniacz, który można przypiąć wokół główki. Zapobiega on wystawianiu przez dziecko rąk między szczebelki, a co za tym idzie - nieumyślnemu ich złamaniu.

Pościel dla niemowlaka: gdzie szukać pościeli dla niemowląt?

Pościel dla niemowląt możesz znaleźć w sklepach z akcesoriami do pokoju dziecięcego. Zazwyczaj są one kompletowane w zestaw 2-, 3- lub 5-częściowy, w którego skład wchodzą: poszewka na kołdrę, poszewka na poduszkę oraz ochraniacz na łóżeczko. Czasem dodawane jest też prześcieradło lub inne gadżety. Możesz również poszukać kompletów w sieci, gdzie są one dużo tańsze. Nie musisz martwić się doborem rozmiaru, ponieważ produkowane są one zazwyczaj w dwóch podstawowych rozmiarach łożeczek.

Czytaj także:

Biały szum: co to takiego i dlaczego pomaga dziecku zasnąć?

Usypianie niemowlaka: co robić, aby dziecko usnęło?

Sprawdź też pomysły na meble dziecięce

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza