Pościel dla niemowlaka: jaką pościel kupić niemowlakowi? [NASZE PROPOZYCJE]

2015-09-29 15:14

Pościel dla niemowlaka to jedna z pierwszych rzeczy, jakie powinnaś kupić jeszcze przed porodem. W końcuc najwięcej czasu małe dziecko spędza w łożeczku, więc trzeba zapewnić mu w nim jak najlepsze warunki. Jak wybrać najlepszą pościel dla niemowlaka?

Spis treści

  1. Pościel dla niemowlaka: na co zwrócić uwagę przy wyborze?
  2. Pościel dla niemowlaka: jaką kupić?
  3. Pościel dla niemowlaka: gdzie szukać pościeli dla niemowląt?

Ważne, aby pościel dla niemowlaka była przede wszystkim ciepła, miękka oraz bezpieczna - najlepiej antyalergiczna. W końcu będzie to rzecz, która będzie otaczała dziecko przez długi czas, ponieważ sen to jedna z dwóch najważniejszych - opok jedzenia - potrzeb noworodka.

Pościel dla niemowlaka: na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając pościel dla niemowlaka najważniejszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest materiał z jakiego ją wykonano. Najlepiej, aby była to w 100 procentach bawełna bez żadnych domieszek. Ten surowiec może być prany w wyoskiej temperaturze, co pozwoli na dokładne usunięcie zanieczyszczeń i bakterii. Lekarze zalecają, aby w komplet pościeli nie wchodziła poduszka. Główka noworodka powinna leżeć na prześcieradle. Jest to idealna pozycja wspomagająca oddychanie. Zwróć również uwagę na to, aby pościel dla niemowlaka była antyalergiczna. W dzisiejszych czasach alergie są dość powszechne, więc lepiej dmuchać na zimne i zapewnić dziecku spokojny sen.

Czytaj także: Jak układać niemowlaka do snu? 5 najlepszych pozycji

Pościel dla niemowlaka: jaką kupić?

Najlepiej jest więc wybrać pościel antyalergiczną i wykonaną z bawełny. Dziecko będzie bezpiecznie i spokojnie spało, a my nie będziemy musieli się martwić o jego zdrowie. Jeżeli twoja pociecha jest już trochę starsza, możesz dokupić jej poduszeczkę do łóżeczka. W komplet pościeli często też wchodzi ochraniacz, który można przypiąć wokół główki. Zapobiega on wystawianiu przez dziecko rąk między szczebelki, a co za tym idzie - nieumyślnemu ich złamaniu.

Pościel dla niemowlaka: gdzie szukać pościeli dla niemowląt?

Pościel dla niemowląt możesz znaleźć w sklepach z akcesoriami do pokoju dziecięcego. Zazwyczaj są one kompletowane w zestaw 2-, 3- lub 5-częściowy, w którego skład wchodzą: poszewka na kołdrę, poszewka na poduszkę oraz ochraniacz na łóżeczko. Czasem dodawane jest też prześcieradło lub inne gadżety. Możesz również poszukać kompletów w sieci, gdzie są one dużo tańsze. Nie musisz martwić się doborem rozmiaru, ponieważ produkowane są one zazwyczaj w dwóch podstawowych rozmiarach łożeczek.

Czytaj także:

Biały szum: co to takiego i dlaczego pomaga dziecku zasnąć?

Usypianie niemowlaka: co robić, aby dziecko usnęło?

Sprawdź też pomysły na meble dziecięce

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza