26 pytań o pielęgnację niemowlaka, które zadaje każda mama

2021-12-29 18:08

Odpowiednia pielęgnacja noworodka jest kluczowa dla jego zdrowia. Zasady, do jakich stosowały się mamy jeszcze kilka lat temu, dziś odchodzą do lamusa. Zastąpiły je nowe metody. Zobacz, jak pielęgnować pępek noworodka, jak stosować kosmetyki dla dzieci i co musisz wiedzieć o kąpieli noworodka.

Pielęgnacja niemowlaka
Autor: Getty Images

To, co jeszcze do niedawna było standardem w pielęgnacji noworodka, dziś może być nieaktualne. Bo są  nowe sposoby, skuteczniejsze kosmetyki dla dzieci, poszerzyła się wiedza na temat potrzeb i wymagań skóry małego dziecka. Poza tym przepisy UE wymusiły rezygnację z części składników. Jeśli więc informacji na temat pielęgnacji noworodka szukasz w internecie, warto wiedzieć, że część rad jest już nieaktualna. Przedstawiamy najważniejsze zmiany. Oprócz nich przygotowałyśmy dla Was również odpowiedzi na pytania dotyczące pielęgnacji niemowlaka najczęściej zadawane przez mamy!

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

Zobacz najważniesze pytania dotyczące pielęgnacji niemowlaka w galerii poniżej >

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza