Te bliźnięta naprawdę trudno rozróżnić... Zobacz niesamowite zdjęcia noworodków!

2021-08-06 14:43

W wielu wypadkach, gdyby nie inny ubiór, odróżnienie maluszków byłoby naprawdę trudne! Oto urocze zdjęcia bliźniąt jednojajowych.

Bliźnięta jednojajowe
Autor: Getty images Bliźnięta jednojajowe

Spis treści

  1. Bliźnięta przychodzą na świat raz na 80 porodów
  2. Dlaczego bliźnięta jednojajowe są identyczne?
  3. Zobacz niesamowite zdjęcia bliźniąt jednojajowych:

Bliźnięta przychodzą na świat raz na 80 porodów

Ciąża bliźniacza przypada mniej więcej raz na 80 porodów. Zdecydowanie częściej na świat przychodzą bliźnięta dwujajowe(dwa razy częściej niż bliźnięta jednojajowe). Bliźnięta dwujajowe przychodzą na świat po zapłodnieniu 2 różnych komórek jajowych (wyprodukowanych w tym samym czasie przez jajniki) przez 2 plemniki.

Z kolei bliźnięta jednojajowe (monozygotyczne) nazywa się czasem naturalnymi klonami. To dlatego, że przychodzą na świat w wyniku podziału 1 komórki jajowej, która została zapłodniona przez 1 plemnik. Bliźnięta jednojajowe zawsze są tej samej płci.

Zobacz także: 

Jakie są objawy ciąży bliźniaczej?

Dlaczego bliźnięta jednojajowe są identyczne?

Bliźnięta jednojajowe mają nie tylko tę samą płeć, lecz także identyczny materiał genetyczny. Jednak choć wyglądają zupełnie tak samo, często mają odmienne upodobania czy cechy charakteru. Wiele zależy tutaj od wpływu otoczenia.

Temat różnic i podobieństw bliźniąt jednojajowych od dawna był przedmiotem badań i coraz częściej mówi się o tym, że choć bliźnięta jednojajowe mają te same geny, istnieją pewne niewielkie różnice, które wpływają m.in. na ich późniejszy stan zdrowia.

Rodzisz w roku 2022? Szukasz wsparcia innych przyszłych mam, chcesz wymienić się z nimi swoimi doświadczeniami? Dołącz do grupy na FB "Rodzę w 2022 roku! Grupa dla mam (BEZ HEJTU)"!

Zobacz niesamowite zdjęcia bliźniąt jednojajowych: