Body dla noworodka: jaki rozmiar wybrać, czy kupować rozpinane [odpowiadamy na najczęstsze pytania]

2016-01-04 9:55 Materiał sponsorowany

Body dla noworodka powinno być wykonane z miękkiej bawełny, która pozwoli oddychać delikatnej skórze dziecka. Zakup ten nie jest jednak prostą rzeczą: wielu rodziców zastanawia się nad tym, jakie body dla noworodka wybrać, czy kupować body rozpinane czy nie, z krótkim czy z długim rękawem. Pomagamy młodym rodzicom i odpowiadamy na najczęstsze pytania.

Spis treści

  1. Body dla noworodka: po co właściwie kupować body?
  2. Body dla noworodka: rodzaje body dla niemowlaków
  3. Body dla noworodka: jaki rozmiar wybrać?
  4. Body dla noworodka: jakie dzianiny kupować?
  5. Body dla noworodka: z krótkim rękawem czy z długim?

Body dla noworodka to jeden z elementów wyprawki dla niemowlaka. Zakup body dla noworodka nie jest jednak taki prosty jak mogłoby się wydawać: poczynając od problemów z wybraniem właściwego rozmiaru, poprzez dzianiny bezpieczne dla skóry tak małego dziecka, aż do dylematów związanych z krojem takiego body.

Body dla noworodka: po co właściwie kupować body?

Body dla noworodka pełni głównie dwie funkcje: stanowi rodzaj bielizny niemowlęcej oraz przytrzymuje zapiętą pieluszkę. Nakłada się je na gołą skórę dziecka, dlatego tak ważne jest, by wybrać model, który nie będzie krępował ruchów dziecka. 

Body dla noworodka: rodzaje body dla niemowlaków

Są różne rodzaje body dla noworodka. Niektóre zakłada się przez główkę, dlatego wielu rodziców obawia się w ogóle kupować body, bojąc się, że przy ubieraniu zrobią dziecku krzywdę. Jeśli wy również macie takie obawy, wybierzcie body kopertowe bądź też zapinane na guziki. Pamiętajcie jednak, że dziecko rozbiera się i ubiera kilka razy dziennie, więc ciągłe zapinanie guzików może być nieco męczące. Dobrym rozwiązaniem jest body kopertowe, które zapina się tylko na kilka guziczków. Takie body oferuje marka Mamatti.

Body dla noworodka: jaki rozmiar wybrać?

Nie da się przewidzieć ile będzie mierzyło dziecko. Może odziedziczyć wzrost po rodzicach i mierzyć mniej więcej tyle ile oni w dniu narodzin, ale wcale nie musi. Dlatego najbezpieczniej jest kupić kilka sztuk body w rozmiarze 56 oraz kilka w rozmiarze 62. Jeśli niemowlę będzie mierzyło więcej niż 56 centymetrów, może się okazać, że rozmiar 62 będzie tym najodpowiedniejszym. A jeśli nie, na pewno kiedyś przyda się komuś z rodziny.

Body dla noworodka: jakie dzianiny kupować?

Skóra noworodka jest cienka i delikatna - nawet o połowę cieńsza od skóry kilkuletniego dziecka! Wymaga specjalnej pielęgnacji: trzeba ją codziennie natłuszczać emolientami przeznaczonymi do skóry niemowląt, aby wzmocnić jej warstwę lipidową i ochronić przed wysuszaniem. Równie ważnym elementem jest wybór odpowiednich ubranek. Powinny być wykonane z materiałów oddychających, niepodrażniających wrażliwej skóry niemowlaka. Najlepszym wyborem jest stuprocentowa bawełna, najlepiej certyfikowana, taka jaką proponuje Mamatti. Dzięki temu mamy pewność, że dajemy naszemu dziecko wszystko, co najlepsze.

Body dla noworodka: z krótkim rękawem czy z długim?

Tutaj odpowiedź jest prosta - wszystko zależy od pory roku, w której urodziło się dziecko. Jednak nawet jeśli niemowlę przyszło na świat latem, dobrze jest mieć kilka sztuk body z długim rękawem. Mogą się trafić chłodniejsze, deszczowe dni, kiedy takie body będzie w sam raz. I odwrotnie: zimą również dobrze mieć kilka sztuk body z krótkim rękawem, które przydadzą się w domu.

Partnerzy