Co może zastąpić pieluszki jednorazowe? Jakie produkty pomogą nauczyć dziecko korzystania z nocniczka?

2018-07-17 18:11

Tańszą i bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą dla pieluszek jednorazowych są takie wielokrotnego użytku. W tak zwanym treningu czystości wsparciem dla rodziców będą także specjalne majteczki dla niemowląt.

pieluszki wielorazowe_mila_simed
Autor: materiały prasowe

Krok pierwszy: pieluszki wielorazowe
W tej roli idealnie sprawdzą się otulacze  pieluszkowe MILA wykonane z materiału zapewniającego skórze maluszka stały dopływ powietrza. Dzięki nieprzepuszczającej wilgoci, miękkiej i elastycznej warstwie PUL chronią ubranka przed przeciekaniem i dopasowują się do kształtu pupy niemowlaka. System szybkich zapięć pozwala na dostosowanie otulacza do wieku i wagi dziecka (od 3 do 15 kg). Z kolei specjalne zakładki chronią przed przesuwaniem wkładu chłonnego.

Do rozpoczęcia nauki korzystania z nocniczka szczególnie polecane są otulacze MILA z wkładem bambusowym. Pod naciskiem uwalnia on wilgoć, dzięki czemu maluch czuje, że ma mokro, i sygnalizuje potrzebę skorzystania z toalety. Bambus to materiał bardzo chłonny. Dodatkowo ma właściwości  antybakteryjne i nie wywołuje podrażnień.   Wkład bambusowy Mila jest cienki i nie ogranicza swobodnego poruszania się.

Otulacze MILA mogą być jednokolorowe lub ozdobione nadrukiem zwierzątek, autek itp. W upalne letnie dni będą służyć jako szorty – nie trzeba zakładać na nie dodatkowych ubranek. Dzięki wszytym w pasie gumeczkom w razie potrzeby łatwo jest je zdjąć. Otulacze i wkłady chłonne MILA możesz prać w pralce razem z pozostałymi ubrankami dziecka.

Krok drugi: majteczki treningowe

Przychodzi na nie czas w momencie, gdy dziecko sygnalizuje już wyraźnie potrzebę skorzystania z nocniczka. W nauce czystości oraz samodzielnego ubierania bardzo dobrze sprawdzają się majteczki treningowe MILA. Od wewnątrz mają miękką warstwę frotte, na zewnątrz  wkład PUL ograniczający przemakalność. Idealnie służą jako pierwsza para „prawdziwej” bielizny. Często bywają pewnego rodzaju nagrodą dla dziecka za postępy w treningu czystości – dzieci bardzo chętnie naśladują starsze rodzeństwo lub rodziców, a „dorosłe” majteczki są potwierdzeniem tego sukcesu.

Źródło: SIMED, www.simed.pl

pieluszki wielorazowe_mila_simed
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza