Naturalne kosmetyki do pielęgnacji dzieci i niemowląt – które wybrać [wyniki testowania]

2021-04-01 2:25 Materiał sponsorowany

Jeśli szukasz dobrych, w 100% naturalnych kosmetyków dla dzieci, o przetestowanym działaniu i do tego dobrze tolerowanych nawet przez skórę wrażliwą - sprawdź opinie mam, które wzięły udział w naszym testowaniu!

Weleda Calendula Baby
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Prawdziwi bohaterowie są delikatni z natury
  2. Blisko 97% Mam poleciłoby kosmetyki Weleda Calendula
  3. Minusy?

„Przyjemny w użyciu, dziecko bardzo go polubiło”, „obłędny ma zapach i super skład”, „skóra maluszka jest nawilżona i gładka” – to tylko niektóre z opinii użytkowniczek Mjakmama.pl, które wzięły udział w testowaniu kosmetyków Weleda Calendula Baby.

Prawdziwi bohaterowie są delikatni z natury

Gama produktów Calendula Baby od marki Weleda liczy sobie ponad 60 lat i jest doceniana przez mamy i ich dzieci na całym świecie. Swoją nazwę zawdzięcza głównemu składnikowi, jakim jest nagietek lekarski (Calendula officinalis). Ten niepozorny kwiat o słonecznych płatkach to niezwykle cenne źródło substancji, które chronią skórę i wspomagają jej naturalny rozwój. Dlatego znajdziemy go we wszystkich produktach Weledy dla najmłodszych, których delikatna skóra wymaga wyjątkowej jakości składników zapewniających jej ochronę już od dnia narodzin.

Weleda Calendula Baby
Autor: materiały prasowe

Na całym świecie marka Calendula Baby zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia, a także rekomendację mam, położnych i pediatrów1. Postanowiliśmy sprawdzić, jak oceniają ją nasze użytkowniczki. W ramach akcji „Naturalna pielęgnacja” Mamy dzieci  w wieku 0 - 4+,  otrzymały możliwość przetestowania kosmetyków Weleda Calendula Baby. Następnie poprosiliśmy je o wypełnienie ankiety satysfakcji z testowanych kosmetyków. Zestaw kosmetyków do testowania zawierał: Calendula krem na odparzenia (75 ml), Calendula krem do ciała (75 ml) oraz Calendula szampon & płyn do mycia ciała (50 ml).

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że ponad połowa osób, które wzięły udział w badaniu to Mamy dzieci do 1. roku życia (58,62%). 20,69% wśród testujących stanowiły Mamy maluchów z przedziału wiekowego pomiędzy drugim, a trzecim rokiem życia, taką samą grupę - Mamy dzieci w wieku powyżej 3 lat.

Blisko 97% Mam poleciłoby kosmetyki Weleda Calendula

Niespełna połowa Mam (48,28%) biorących udział w badaniu zadeklarowało, że stosowały wcześniej u dziecka kosmetyki całkowicie naturalne. Jednak żadna z nich nie znała wcześniej kosmetyków Calendula Baby (!)

Weleda Calendula Baby - ankieta 1
Autor: materiały prasowe

Co więcej, wszystkie testujące Mamy (100% ankietowanych) wskazały troskę o środowisko na etapie produkcji jako ważny czynnik decydujący o wyborze konkretnego produktu. Tymczasem firma Weleda znana jest z tego, że od początku istnienia tworzy swoje produkty zgodnie z koncepcją synergii człowieka z naturą. Potwierdza to m.in. certyfikat UEBT za etyczne pozyskiwanie surowców do produkcji.

WYNIK TESTOWANIA: 96,55% ankietowanych poleciłoby innym mamom kosmetyki Weleda Calendula.

Weleda Calendula Baby - ankieta 2
Autor: materiały prasowe

Jakie cechy poszczególnych produktów Mamy uznały za szczególnie ważne i warte podkreślenia? Przyjrzyjmy się.

Krem przeciw odparzeniom Calendula Baby ma za zadanie chronić i odżywiać delikatną skórę dziecka w miejscach zetknięcia z pieluszką. Dermatologiczne badania potwierdziły, że jest bardzo przyjazny również dla skóry wrażliwej. A co sądzą na ten temat nasze użytkowniczki?

Wyniki przeprowadzonych ankiet jednoznacznie pokazują, że krem bardzo dobrze radzi sobie z podrażnioną i zaczerwienioną skórą. Większość użytkowniczek zauważyła poprawę kondycji skóry dziecka w efekcie stosowania produktu. Sprawdził się nawet u dziecka z problemem AZS. Większość testujących wskazując „plusy” produktu podkreśliło dodatkowo fakt, że krem działa łagodnie, nie uczula i jest dobrze tolerowany, nawet w przypadku skóry wrażliwej. Wśród zalet produktu często wymieniane są także: wydajność, konsystencja i naturalne składniki.

„Przede wszystkim jest skuteczny, znikają wszelkie zaczerwienienia. Nie uczula, konsystencja jest odpowiednia i dobrze się wchłania. Nie pozostawia białej warstwy, która się kisi.”

„Szybko łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry, przynosi ulgę i ukojenie, sprawdził się u dziecka z AZS”

”Łatwo się rozprowadza i zostawia warstwę ochronną na skórze. Dobrze chroni ale i szybko sobie radzi z odparzeniami.  Świetny również na drobne ranki i otarcia.”

„Łagodzi podrażnienia, wydajny, skuteczny, bardzo szybki w działaniu, obłędny ma zapach i super skład”

Drugi z testowanych produktów to Calendula krem do ciała, który ma delikatnie pielęgnować, nawilżać oraz odżywiać skórę całego ciała i twarzy – zarówno u dzieci jak i dorosłych. Zdecydowana większość użytkowniczek potwierdza, że testowany produkt spełnia swoje zadanie. Dodatkowymi atutami kremu są: szybkość wchłaniania i naturalny skład.

„Skóra maluszka jest nawilżona i gładka. Skutecznie poprawia stan suchych placków na ciele dziecka. Znikają i nie swędzą.”

„bardzo szybkie nawilżenie, którego efekt utrzymuje się cały dzień, a po nocy buzia dziecka jest bardzo nawilżona.”

„bardzo dobrze nawilża skórę dziecka, pozostawia ją napiętą i wypielęgnowaną.”

A jak na tym tle wypada trzeci produkt - Calendula szampon & płyn do mycia ciała? Chyba każda Mama zgodzi się z tym, że dobry szampon i płyn do mycia dla dzieci powinien nie tylko myć skórę i włosy czy ułatwiać rozczesywanie. Powinien także nawilżać skórę, wzmacniać jej barierę ochronną i być łagodny dla oczu. Dziecko powinno go tolerować. Marka Calendula zdecydowanie spełnia te oczekiwania.

„Idealnie się pieni i rozprowadza. Włoski są delikatne i pachnące. Nie szczypie w oczka, jest super.”

„Delikatny dla skóry maluszka, bezpieczny skład, naturalne składniki. Nie drażni oczu niemowlaka. Łatwo rozprowadzająca się konsystencja.”

„Zapach, miły w używaniu, delikatny, dziecko bardzo go polubiło.”

Jako dodatkowe atuty użytkowniczki uznały fakt, że produkt idealnie się pieni i rozprowadza, a także łatwo spłukuje.

Minusy?

Zdecydowana większość osób biorących udział w badaniu nie wskazała żadnych minusów po zastosowaniu testowanych produktów. Pojawiające się uwagi związane były z opakowaniem produktów (ostre brzegi i brak  dozownika) oraz rozwarstwienia kosmetyku przy pierwszym użyciu.

„Opakowanie mogłoby posiadać pompkę, która ułatwiłaby aplikację płynu”

„Jedyny minus to brak klipsa przy tubce, co dla mnie jako mamy jest bardzo wygodne.”

„Opakowanie kremu jest poręczne i ma bardzo ładną szatę graficzną, ale ma ostre brzegi ,którymi można niechcący podrapać delikatną skórę dziecka, brzegi mogłyby być zaokrąglone-byłoby to bezpieczniejsze podczas stosowania”

 „Po otwarciu nie zauwazylam ze krem troszkę się rozwarstwił - olej troszkę wyciekl, po rozsmarowaniu OK”

Wszystkim mamom dziękujemy za udział w testowaniu!

Przypisy:

2. Dotyczy Weleda Calendula Krem na Odparzenia i Weleda Calendula Szampon i płyn do mycia ciała.