Pieluchomajtki: ułatwiają życie rodzicom czy dzieciom?

2015-02-09 13:56

Pieluchomajtki kojarzą się z produktem przeznaczonym dla osób starszych, schorowanych. Mamy wiedzą jednak, że tworzone są również specjalnie dla dzieci i mają swoje niezaprzeczalne zalety. Sprawdźcie, jakie i czy warto zakładać swoim dzieciom pieluchomajtki.

Pieluchomajtki
Autor: photos.com|_photos.com|thinkstockphotos.com Pieluchomajtki pozwalają dziecku, które jeszcze nie korzysta z toalety, na wygodne poruszanie się. Jego rodzicom za to znacznie ułatwiają przewijanie.

Spis treści

  1. Pieluchomajtki - pewne i bezpieczne
  2. Pieluchomajtki uczą samodzielności
  3. Pieluchomajtki - wady

Pieluchomajtki pełnią taką samą funkcję jak tradycyjne pieluchy. Cieszą się jednak od nich większym powodzeniem wśród mam wyjątkowo ruchliwych i nieokiełznanych dzieci. Przydatne są też dla maluchów, które skończyły 3. rok życia, a za nic nie chcą korzystać z nocnika.

>> Przewijanie dziecka: czy wypada przewijać niemowlaka w restauracji? >>

Pieluchomajtki - pewne i bezpieczne

Podobnie jak tradycyjne pieluchy, pieluchomajtki zapewniają dzieciom poczucie suchości i umożliwiają sprawne poruszanie się. W pieluchomajtkach jest dzieciom nawet wygodniej - elastyczne i miękkie mankiety nie krępują ruchów dziecka, może ono wygodnie się bawić, biegać. Wnętrze pieluchomajtek zabezpieczają ochraniacze, które jednocześnie przepuszczają wilgoć. Dzięki temu rodzic nawet najbardziej aktywnego dziecka nie musi się martwić, że podczas jego szaleństw zawartość pieluchomajtek niespodziewanie pojawi się na zewnątrz.

Od strony wewnętrznej pieluchomajtki powinny być miękkie jak bawełna, by nie powodować odparzeń na skórze dziecka. Niektórzy producenci oferują osobne wersje dla chłopców i dziewczynek, co jeszcze bardziej ułatwia sprawy związane z przewijaniem. 

>> Które pieluszki dla dzieci są najlepsze? Na co zwracać uwagę przy wyborze pieluch? >>

Pieluchomajtki uczą samodzielności

Noszenie pieluchomajtek powinny zaakceptować dzieci bardzo samodzielne. Jednak nie tylko, również te, u których zmiana pieluchy przypomina niekończącą się wojnę między wyginającym się bobasem i jego, nieco zdenerwowanym, rodzicem. Maluchy, które potrafią się już samodzielnie ubierać, dzięki pieluchomajtkom poczują się jeszcze bardziej dorosłe. W końcu dorośli noszą majtki, a nie przebiera im się pieluch. Dzieci uciekające na widok klasycznej pieluchy, za pomocą pieluchomajtek łatwiej okiełznać. Zakłada się je szybko, w pozycji stojącej, dziecko nie musi przerywać zabawy. Nie trzeba go kłaść na przewijaku i tam się z nim mocować.

>> Jak sobie radzić z odparzeniami pupy u niemowlaka? >>

Pieluchomajtki - wady

Pieluchomajtki nie są produktem bez wad. Przede wszystkim kosztują więcej niż zwykłe pieluchy. Pocieszeniem jest fakt, że są również dostępne w różnych dyskontach. Nie każdemu dziecku, mimo wszelkich zalet, może się spodobać ich noszenie. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza