Społeczny rozwój dziecka – CO POTRAFI ROCZNE DZIECKO?

2013-03-27 16:42

Społeczny rozwój dziecka polega na nabywaniu pierwszych wzorów zachowań. Rodzice, dziadkowie, rodzeństwo to pierwsze osoby, które kształtują osobowość dziecka. Społeczny rozwój dziecka wpłynie w przyszłości na kontakt z rówieśnikami.

Jak twoje niemowlę zachowuje się w grupie osób? Roczne dziecko tak jak dorosły człowiek mową ciała, gestami, mimiką twarzy, krzykiem pokazuje swoje emocje i nastroje. Jak społecznie rozwija się twoje dziecko?

Społeczny rozwój dziecka – na czym polega?
Twoje dziecko jest coraz bardziej towarzyskie i pogodne. Rozbawiony, piszczy z uciechy i śmieje się w głos. A rozśmieszyć może go niemal wszystko: popisy rodzeństwa, czyjaś dziwna mina lub kichnięcie. Około 3. miesiąca może pojawić się nowa reakcja na strach – tzw. buzia w „podkówkę”.
Gdy jednak coś go rozzłości, głośno krzyczy, a w oczach pojawiają się prawdziwe łzy. Dziecko nauczyło się już, że płaczem może dać do zrozumienia, że potrzebuje towarzystwa albo że jest mu źle, smutno, niewygodnie. Między rodzicami a nim pojawia się prawdziwa harmonia: wzajemnie
potraficie odczytać mowę ciała, mimikę, nastroje i emocje. To solidny fundament pod głęboką więź, a wielu rodziców (zwłaszcza tatusiów) właśnie w tym okresie naprawdę zakochuje się w swoim dziecku.

Jak twoje niemowlę zachowuje się w grupie osób? Roczne dziecko tak jak dorosły człowiek mową ciała, gestami, mimiką twarzy, krzykiem pokazuje swoje emocje i nastroje. Jak społecznie rozwija się twoje dziecko?

Zobacz pomysły na prezent dla rocznego dziecka

Społeczny rozwój dziecka – na czym polega?

Twoje dziecko jest coraz bardziej towarzyskie i pogodne. Rozbawiony, piszczy z uciechy i śmieje się w głos. A rozśmieszyć może go niemal wszystko: popisy rodzeństwa, czyjaś dziwna mina lub kichnięcie. Około 3. miesiąca może pojawić się nowa reakcja na strach – tzw. buzia w „podkówkę”. Gdy jednak coś go rozzłości, głośno krzyczy, a w oczach pojawiają się prawdziwe łzy. Dziecko w kontekście rozwoju społecznego nauczyło się już, że płaczem może dać do zrozumienia, że potrzebuje towarzystwa albo że jest mu źle, smutno, niewygodnie. Między rodzicami a nim pojawia się prawdziwa harmonia: wzajemnie potraficie odczytać mowę ciała, mimikę, nastroje i emocje. To solidny fundament pod głęboką więź, a wielu rodziców (zwłaszcza tatusiów) właśnie w tym okresie naprawdę zakochuje się w swoim dziecku.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza