Społeczny rozwój dziecka – CO POTRAFI ROCZNE DZIECKO?

2013-03-27 16:42

Społeczny rozwój dziecka polega na nabywaniu pierwszych wzorów zachowań. Rodzice, dziadkowie, rodzeństwo to pierwsze osoby, które kształtują osobowość dziecka. Społeczny rozwój dziecka wpłynie w przyszłości na kontakt z rówieśnikami.

Rozwój mowy dziecka: od niemowlaka do trzylatka
Autor: _photos.com|photos.com Nauka mowy przebiegnie sprawniej, jeśli już w ciąży będziesz dużo mówić do dziecka!

Jak twoje niemowlę zachowuje się w grupie osób? Roczne dziecko tak jak dorosły człowiek mową ciała, gestami, mimiką twarzy, krzykiem pokazuje swoje emocje i nastroje. Jak społecznie rozwija się twoje dziecko?

Społeczny rozwój dziecka – na czym polega?
Twoje dziecko jest coraz bardziej towarzyskie i pogodne. Rozbawiony, piszczy z uciechy i śmieje się w głos. A rozśmieszyć może go niemal wszystko: popisy rodzeństwa, czyjaś dziwna mina lub kichnięcie. Około 3. miesiąca może pojawić się nowa reakcja na strach – tzw. buzia w „podkówkę”.
Gdy jednak coś go rozzłości, głośno krzyczy, a w oczach pojawiają się prawdziwe łzy. Dziecko nauczyło się już, że płaczem może dać do zrozumienia, że potrzebuje towarzystwa albo że jest mu źle, smutno, niewygodnie. Między rodzicami a nim pojawia się prawdziwa harmonia: wzajemnie
potraficie odczytać mowę ciała, mimikę, nastroje i emocje. To solidny fundament pod głęboką więź, a wielu rodziców (zwłaszcza tatusiów) właśnie w tym okresie naprawdę zakochuje się w swoim dziecku.

Jak twoje niemowlę zachowuje się w grupie osób? Roczne dziecko tak jak dorosły człowiek mową ciała, gestami, mimiką twarzy, krzykiem pokazuje swoje emocje i nastroje. Jak społecznie rozwija się twoje dziecko?

Zobacz pomysły na prezent dla rocznego dziecka

Społeczny rozwój dziecka – na czym polega?

Twoje dziecko jest coraz bardziej towarzyskie i pogodne. Rozbawiony, piszczy z uciechy i śmieje się w głos. A rozśmieszyć może go niemal wszystko: popisy rodzeństwa, czyjaś dziwna mina lub kichnięcie. Około 3. miesiąca może pojawić się nowa reakcja na strach – tzw. buzia w „podkówkę”. Gdy jednak coś go rozzłości, głośno krzyczy, a w oczach pojawiają się prawdziwe łzy. Dziecko w kontekście rozwoju społecznego nauczyło się już, że płaczem może dać do zrozumienia, że potrzebuje towarzystwa albo że jest mu źle, smutno, niewygodnie. Między rodzicami a nim pojawia się prawdziwa harmonia: wzajemnie potraficie odczytać mowę ciała, mimikę, nastroje i emocje. To solidny fundament pod głęboką więź, a wielu rodziców (zwłaszcza tatusiów) właśnie w tym okresie naprawdę zakochuje się w swoim dziecku.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza