SEKS po porodzie. Kiedy współżyć po urodzeniu dziecka

2021-12-28 16:05

Świeżo upieczeni ojcowie często narzekają na to, jak wygląda ich życie seksualne po narodzinach dziecka. Jednak współżycie po porodzie nie musi być rzadsze niż przed ciążą. Zobacz, co robić, by seks po narodzinach dziecka nie ucierpiał.

SEKS po porodzie. Kiedy współżyć po urodzeniu dziecka
Autor: Getty Images

Wielu rodziców przyznaje, że seks po narodzinach dziecka bardzo różni się od tego, jak wyglądał on wcześniej. Naukowcy z Uniwersytetu Michigan w Ann Arbor sprawdzili, dlaczego tak się dzieje i zaprosili do swojego badania ponad 100 partnerów.

Antykoncepcja hormonalna po porodzie

Okazało się, że zmiana seksualności świeżo upieczonych rodziców wcale nie musi być powiązana tylko z czynnikami biologicznymi, ale przede wszystkim psychologicznymi i społecznymi. Oczywiście, na popęd seksualny kobiet mają wpływ zmiany hormonalne po ciąży i w okresie laktacji.

Ale w rzeczywistości największe znaczenie ma przede wszystkim nowy tryb życia pod znakiem stresu i zmęczenia spowodowanego koniecznością nieustannej opieki nad niemowlakiem. Tak więc, jeśli chcesz na nowo cieszyć się udanym życiem seksualnym, podziel się z partnerką obowiązkami, tak by żadne z was nie było nadto przeciążone.

miesięcznik "M jak mama"