7-latka poprosiła o udział w porodzie mamy. "Była taka entuzjastyczna"

2024-03-21 11:16

Moment narodzin dziecka, to jedna z najbardziej niezwykłych chwil w życiu. Jest osobista i stanowi swego rodzaju przejście do nowego świata, w nieco zmienionej, większej rodzinie. Czy starsze dzieci powinny jednak być świadkami tych wydarzeń? Ta mama rodziła w towarzystwie swojej 7-letniej córki. „Interesuje się tematami medycznymi” - argumentuje kobieta na swoim TikToku.

Mama rodziła w towarzystwie swojej 7-letniej córki
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot Mama rodziła w towarzystwie swojej 7-letniej córki

Zwolennicy obecności starszego dziecka przy narodzinach jego młodszego rodzeństwa mówią o możliwości stworzenia niezwykłej więzi między członkami rodziny. Czasem jednak to wcale nie rodzice inicjują rodzinny poród z udziałem swoich starszych dzieci. W przypadku Ashely Cunningham, influencerki z TikToka znanej jako @ashley.cunningham87, jej 7-letnia córka sama prosiła o to, by mogła być obecna podczas narodzin swojej siostry. 

Mama dziewczynki się zgodziła, a jej reakcja nagrana ukradkiem przez babcię stała się tiktokowym viralem. 

Zobacz też: HIT porodówek - starsze dziecko przy porodzie [OPINIA EKSPERTA]

Spis treści

  1. Starsza siostra na sali porodowej tiktokowym viralem
  2. Dziewczynka "lubi medycynę"
  3. Internauci chwalą dziewczynkę i drwią z mężczyzn
Jak przygotować plan porodu?

Starsza siostra na sali porodowej tiktokowym viralem

TikTokowe wideo trwa zaledwie 30 sekund, ale wyraźnie widać zdumienie i ekscytację 7-letniej Sophii, gdy patrzy na narodziny swojej siostry. Z podpisu jej mamy zamieszczonego pod nagraniem wynika, że ​​Sophia bardzo chciała być przy porodzie, więc jej mama wybłagała to u lekarzy, twierdząc, że jest już na tyle dojrzała, że ​​sobie z tym poradzi. Choć to nieprawdopodobne, dziewczynka rzeczywiście wyszła bez szwanku z tej sytuacji.

„Poradziła sobie świetnie i była pełna entuzjazmu! Nigdy nie zapomnę tej chwili i ona z pewnością też nie!” - podpisała filmik Ashley.

Zobacz: Narodziny drugiego dziecka. Jak wychować szczęśliwe rodzeństwo?

Dziewczynka "lubi medycynę"

Filmik obejrzało już 2,1 miliona osób, a nie wszystkie komentarze były pochlebne. Być może dlatego Ashley zdecydowała się na nagranie kolejnego wideo, na którym wraz ze starszą córką opisuje całą sytuację. 

Jak się dowiadujemy, Sophia interesuje się medycyną. Sama mówi o tym, że nie była przerażona porodem, bo wcześniej obejrzała kilka filmików w internecie na ten temat. 

Zainteresowanie 7-latki zdaniem wielu osób, ma szanse przemienić się w prawdziwą pasję, a być może nawet w przyszły zawód. 

„Moja sześciolatka była ze mną na sali porodowej… wyrosła na położną!" - napisała jedna z internautek.

Co zabawne, sama akcja porodowa nie była dla dziewczynki szokująca, ani straszna. Zmęczyło ją jedynie... długie oczekiwanie na to aż w końcu siostra się urodzi. "Długie oczekiwanie mi się nie podobało" - komentuje dziewczynka.

Internauci chwalą dziewczynkę i drwią z mężczyzn

Komentujący obydwa filmiki nie mogą powstrzymać się od sarkazmu. Mówią między innymi o odwadze 7-latki w kontrze do mdlejących niekiedy na salach porodowych ojców... 

„Poradziła sobie lepiej niż mój mąż" - napisała jedna z kobiet.

„My, mężczyźni, tracimy przytomność! Nie wiem, jak to możliwe, że mama i dziewczynka były takie spokojne!” - zauważył jeden z tiktokowych ojców. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza