Nacięcie krocza: jakie zakłada się szwy?

2013-06-13 11:53

Nacięcie krocza jest zabiegiem dość często wykonywanym w polskich szpitalach. Dowiedz się, jakie i na jak długo zakłada się szwy po nacięciu krocza.

Nacięcie krocza polega na nacięciu nożyczkami ściany pochwy i mięśni krocza podczas końcowej fazy parcia, na szczycie skurczu, tzn. wtedy, gdy tkanki krocza są napięte przez napierającą główkę dziecka.

Nacięcie krocza: jakie lekarz zakłada szwy

Po porodzie i urodzeniu łożyska nacięte krocze zszywa się zwykle szwami rozpuszczalnymi, które powinny się rozpuścić w ciągu 2-3 tygodni. Jeśli są to zwykłe szwy, po kilku dniach musi je zdjąć położna lub ginekolog. Zabieg założenia szwów nie trwa długo, ale należy do dosyć bolesnych, dlatego konieczne jest znieczulenie miejscowe. Szwy mogą powodować dyskomfort - często bowiem na kroczu pojawia się obrzęk powodujący, że zbyt mocno uciskają one tkankę. W takiej sytuacji najlepiej poprosić, by położna zdjęła je w 6.-7. dobie po porodzie (potem bywa to utrudnione).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE