Nacięcie krocza: jakie zakłada się szwy?

2013-06-13 11:53

Nacięcie krocza jest zabiegiem dość często wykonywanym w polskich szpitalach. Dowiedz się, jakie i na jak długo zakłada się szwy po nacięciu krocza.

Nacięcie krocza polega na nacięciu nożyczkami ściany pochwy i mięśni krocza podczas końcowej fazy parcia, na szczycie skurczu, tzn. wtedy, gdy tkanki krocza są napięte przez napierającą główkę dziecka.

Nacięcie krocza: jakie lekarz zakłada szwy

Po porodzie i urodzeniu łożyska nacięte krocze zszywa się zwykle szwami rozpuszczalnymi, które powinny się rozpuścić w ciągu 2-3 tygodni. Jeśli są to zwykłe szwy, po kilku dniach musi je zdjąć położna lub ginekolog. Zabieg założenia szwów nie trwa długo, ale należy do dosyć bolesnych, dlatego konieczne jest znieczulenie miejscowe. Szwy mogą powodować dyskomfort - często bowiem na kroczu pojawia się obrzęk powodujący, że zbyt mocno uciskają one tkankę. W takiej sytuacji najlepiej poprosić, by położna zdjęła je w 6.-7. dobie po porodzie (potem bywa to utrudnione).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE