Niesamowite sposoby, którymi kobiety ułatwiają sobie poród. Te zdjęcia to skarb dla przyszłych mam

2022-11-23 16:26

Poród to niezwykły wysiłek fizyczny, który mamy porównują niekiedy z maratonem. Takie sportowe odniesienie nie jest błędem, bo coraz częściej położne i doule zachęcają do aktywnego porodu. Kobiety rodzą z piłkami gimnastycznymi, szczebelkami, w wodzie lub ze wsparciem taśm. Gdyby nie ich ciążowe brzuchy można by pomyśleć, że ćwiczą. Te wszystkie gadżety ułatwiają rodzenie - przekonują eksperci. Jak korzystają z nich inne mamy? Zobacz te niesamowite zdjęcia.

rodząca kobieta
Autor: Instagram/ @birthphotogs Sposobów na ułatwienie sobie porodu jest całe mnóstwo. :)

Poród naturalny to niesamowite wyzwanie. Podczas jednej minuty rodząca spala 2-3 kalorie, czyli tyle, ile podczas dość szybkiego marszu. Warto jednak te wartości przemnożyć przez długie godziny. Zatem zakładając, że poród potrwa średnio od 7 do 10 godzin, to zupełnie tak, jakbyś szybko maszerowała przez ten czas, wydatkując nawet 1400 kcal! Trenerka, Anna Lewandowska porównała kiedyś wysiłek porodowy do przebiegnięcia 40 km. 

I choć mogłoby się wydawać, że przy takim bólu i wydatku energetycznym, bardziej naturalna byłaby znana nam z filmów pozycja leżąca, to paradoksalnie poród ułatwiamy sobie będąc aktywnymi rodzącymi. Eksperci radzą by korzystać z porodowych sprzętów: poruszać się na piłce, opierać o szczebelki, rodzić w wodzie... Ostatnio coraz popularniejsze są też liny porodowe.

Zobacz też: To szokujące, ile krwi stracisz podczas porodu. Położna pokazała wymowną grafikę

Coraz więcej mam decyduje się na pomoc douli przy porodzie. Te zdjęcia pokazują, dlaczego

Mocno trzymając się lin rękami, rodząca pozostaje w pionowej pozycji, a dodatkowo odciąża swój kręgosłup i nogi, dając im trochę wytchnienia. Piłki z kolei rozluźniają krocze i przyspieszają postęp porodu. Poród w wodzie natomiast, ma zmniejszać ból i chronić krocze. Sposobów na dobry poród jest całe mnóstwo. Najlepiej obrazują je fotografie z reportaży porodowych. Jak inne mamy ułatwiają sobie rodzenie?

Aktywne porody innych mam [GALERIA]:

Najważniejsze rzeczy do zrobienia przed porodem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza