Poród domowy film: jakie warunki trzeba spełnić, by rodzić w domu?

2014-11-13 13:50

Porody domowe stają się coraz bardziej popularne wśród Polek. Czy każda kobieta może rodzić w domu? Jakie warunki trzeba spełnić, by móc urodzić w domu? Opowiadają położna Ewa Janiuk oraz Davina Reeves-Ciara, Miss Nowego Jorku 2010, na stałe mieszkająca w Polsce.

Poród domowy
Autor: thinkstockphotos.com Na poród domowy może zdecydować się zdrowa kobieta, u której ciąża przebiega prawidłowo.

Spis treści

  1. Poród domowy: jakie warunki trzeba spełnić, by rodzić w domu?
  2. Poród domowy: jakie zalety wskazują matki?

Na porody domowe decyduje się coraz więcej kobiet. Przyszłe mamy nie chcą rodzić, słysząc krzyki innych kobiet i patrząc na bieganinę położnych i lekarzy. Wybierają poród w znanym otoczeniu i przy najbliższych osobach. Czy każda kobieta może zdecydować się na poród domowy?

>> Poród naturalny: na czym on właściwie polega? >>

Poród domowy: jakie warunki trzeba spełnić, by rodzić w domu?

Nigdy nie da się przewidzieć przebiegu porodu. Kobiety, które decydują się rodzić w pełni naturalnie, poza szpitalem, biorą więc na siebie odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za dziecko. Aby była to decyzja rozsądna, powinna być skonsultowana z położną i lekarzem prowadzącym. W zależności od stanu zdrowia matki i dziecka, mogą oni wyrazić zgodę na poród domowy lub zalecić hospitalizację.

- Jest pełna klasyfikacja schorzeń, dolegliwości, a nawet stylu życia, które predysponują do porodu domowego. Musi to być przede wszystkim bardzo zdrowa kobieta i prawidłowo przebiegająca ciąża - mówi położna Ewa Janiuk.

>> Poród domowy: czy warto rodzić w domu? >>

Poród domowy: jakie zalety wskazują matki?

Davina Reeves-Ciara swoje pierwsze dziecko urodziła w domu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. - Nie wiedziałam, jaki to będzie ból, ale sam poród wspominam jako cudowne doświadczenie. Byli ze mną mąż, siostra i przyjaciółka. W tle grała muzyka, wszędzie były zapalone świece. To było moje doświadczenie, które sprawiło, że stałam się pełnowartościową kobietą - wspomina.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza