Poród film: jak wygląda poród? Zobacz go w sieci!

2013-03-28 15:00

Jak wygląda poród? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet w okresie ciąży, zastawiają się i martwią jak poród będzie wyglądał u nich. A może nie jest to takie straszne? Zobacz jak wygląda poród na filmach zamieszczonych w wybranych serwisach filmy i oswój się z myślą.

jak wyglada porod
Autor: _photos.com

 

MYBESTBIRTH.COM
W serwisie zamieszczono wiele filmów przedstawiających porody. Aby je obejrzeć, nie musisz się
logować. Wejdź w zakładkę „społeczność” (community), a następnie wybierz „video”. W wyszukiwarkę możesz wpisać, jaki rodzaj porodu cię interesuje, np. jeśli chcesz obejrzeć poród w szpitalu, wpisz „hospital birth”. Zalogowani użytkownicy mogą oceniać i komentować oglądane filmy, a także dodawać swoje własne nagrania.
VIDEOOFBIRTH.COM
Filmy z porodów podzielono tu na porody naturalne („natural childbirth”), domowe („home birth”),
w wodzie („water birth”), samodzielne („unassisted”) oraz cesarskie cięcie („cesarean style”). Po kliknięciu w wybraną kategorię pojawia się kilka stron z nagraniami. Znajdziesz tutaj zarówno dłuższe, ponadtrzydziestominutowe filmy, przedstawiające też pierwszy etap porodu, jak i krótkie filmy rejestrujące tylko fazę parcia.
YOUTUBE.PL
Możesz tu znaleźć setki filmów związanych z ciążą, także te z porodów (mające nawet po kilka
milionów odsłon). Jeśli chcesz je obejrzeć, musisz się zalogować i potwierdzić swoją pełnoletność.
Jedyny serwis, który ma polską wersję językową (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo „poród”). Wiele ciekawych wyników otrzymasz po wpisaniu w wyszukiwarkę obcojęzycznych słów np. „birth”, „childbirth” lub „parto”.
MYBIRTHMOVIE.COM
Doula i reżyserka z Los Angeles Jodie Myers specjalizuje się w nagrywaniu filmów z porodów.
Na jej stronie możesz oglądać porody domowe, porody w szpitalu, filmy z pierwszego dnia życia dziecka oraz te przedstawiające życie codzienne rodzin. Jodie Myers tak oto zachęca kobiety do nagrywania swoich porodów: „Możesz nie pamiętać za wiele ze swojego porodu, niektóre momenty zatrą ci się w pamięci. Nagranie filmu da tobie, ale także twojemu dziecku oraz rodzinie możliwość przeżycia raz jeszcze cudu narodzin”.
MYBIRTH.TV
Portal przygotował serię filmów nazwaną „Pamiętnikami z porodów”. Piętnaście kobiet zgodziło się na zarejestrowanie narodzin swoich dzieci. Ich porody pokazują, że można sobie poradzić bez znieczulenia. Przedstawiają różne techniki łagodzenia bólu, takie jak poród w wodzie i  hypnobirthing, czyli relaksację wykorzystującą afirmacje i wizualizacje. Przy każdym filmie
znajduje się opis przedstawiający rodzącą kobietę. Serwis zachęca do udziału w serii. Niezbędna jest rejestracja i e-mail, w którym należy napisać kilka słów o swojej ciąży.

Chciałabyś  wiedzieć jak wygląda poród? Masz różne wyobrażenia o bólu, sali porodowej, samego przebiegu porodu? Po prostu sprawdź to, oglądając filmy zamieszczone na wybranych stronach internetowych, a przekonasz się jak rodziły inne kobiety.

MYBESTBIRTH.COM.

W serwisie zamieszczono wiele filmów przedstawiających porody. Aby je obejrzeć, nie musisz się logować. Wejdź w zakładkę „społeczność” (community), a następnie wybierz „video”. W wyszukiwarkę możesz wpisać, jaki rodzaj porodu cię interesuje, np. jeśli chcesz obejrzeć poród w szpitalu, wpisz „hospital birth”. Zalogowani użytkownicy mogą oceniać i komentować oglądane filmy, a także dodawać swoje własne nagrania.

VIDEOOFBIRTH.COM

Filmy z porodów podzielono tu na porody naturalne („natural childbirth”), domowe („home birth”),w wodzie („water birth”), samodzielne („unassisted”) oraz cesarskie cięcie („cesarean style”). Po kliknięciu w wybraną kategorię pojawia się kilka stron z nagraniami. Znajdziesz tutaj zarówno dłuższe, ponadtrzydziestominutowe filmy, przedstawiające też pierwszy etap porodu, jak i krótkie filmy rejestrujące tylko fazę parcia.

YOUTUBE.PL

Możesz tu znaleźć setki filmów związanych z ciążą, także te z porodów (mające nawet po kilkamilionów odsłon). Jeśli chcesz je obejrzeć, musisz się zalogować i potwierdzić swoją pełnoletność. Jedyny serwis, który ma polską wersję językową (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo „poród”). Wiele ciekawych wyników otrzymasz po wpisaniu w wyszukiwarkę obcojęzycznych słów np. „birth”, „childbirth” lub „parto”.

MYBIRTHMOVIE.COM

Doula i reżyserka z Los Angeles Jodie Myers specjalizuje się w nagrywaniu filmów z porodów.Na jej stronie możesz oglądać porody domowe, porody w szpitalu, filmy z pierwszego dnia życia dziecka oraz te przedstawiające życie codzienne rodzin. Jodie Myers tak oto zachęca kobiety do nagrywania swoich porodów: „Możesz nie pamiętać za wiele ze swojego porodu, niektóre momenty zatrą ci się w pamięci. Nagranie filmu da tobie, ale także twojemu dziecku oraz rodzinie możliwość przeżycia raz jeszcze cudu narodzin”.

MYBIRTH.TV

Portal przygotował serię filmów nazwaną „Pamiętnikami z porodów”. Piętnaście kobiet zgodziło się na zarejestrowanie narodzin swoich dzieci. Ich porody pokazują, że można sobie poradzić bez znieczulenia. Przedstawiają różne techniki łagodzenia bólu, takie jak poród w wodzie i  hypnobirthing, czyli relaksację wykorzystującą afirmacje i wizualizacje. Przy każdym filmieznajduje się opis przedstawiający rodzącą kobietę. Serwis zachęca do udziału w serii. Niezbędna jest rejestracja i e-mail, w którym należy napisać kilka słów o swojej ciąży.

miesięcznik "M jak mama"