Poród film: jak wygląda poród? Zobacz go w sieci!

2013-03-28 15:00

Jak wygląda poród? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet w okresie ciąży, zastawiają się i martwią jak poród będzie wyglądał u nich. A może nie jest to takie straszne? Zobacz jak wygląda poród na filmach zamieszczonych w wybranych serwisach filmy i oswój się z myślą.

jak wyglada porod
Autor: _photos.com

 

MYBESTBIRTH.COM
W serwisie zamieszczono wiele filmów przedstawiających porody. Aby je obejrzeć, nie musisz się
logować. Wejdź w zakładkę „społeczność” (community), a następnie wybierz „video”. W wyszukiwarkę możesz wpisać, jaki rodzaj porodu cię interesuje, np. jeśli chcesz obejrzeć poród w szpitalu, wpisz „hospital birth”. Zalogowani użytkownicy mogą oceniać i komentować oglądane filmy, a także dodawać swoje własne nagrania.
VIDEOOFBIRTH.COM
Filmy z porodów podzielono tu na porody naturalne („natural childbirth”), domowe („home birth”),
w wodzie („water birth”), samodzielne („unassisted”) oraz cesarskie cięcie („cesarean style”). Po kliknięciu w wybraną kategorię pojawia się kilka stron z nagraniami. Znajdziesz tutaj zarówno dłuższe, ponadtrzydziestominutowe filmy, przedstawiające też pierwszy etap porodu, jak i krótkie filmy rejestrujące tylko fazę parcia.
YOUTUBE.PL
Możesz tu znaleźć setki filmów związanych z ciążą, także te z porodów (mające nawet po kilka
milionów odsłon). Jeśli chcesz je obejrzeć, musisz się zalogować i potwierdzić swoją pełnoletność.
Jedyny serwis, który ma polską wersję językową (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo „poród”). Wiele ciekawych wyników otrzymasz po wpisaniu w wyszukiwarkę obcojęzycznych słów np. „birth”, „childbirth” lub „parto”.
MYBIRTHMOVIE.COM
Doula i reżyserka z Los Angeles Jodie Myers specjalizuje się w nagrywaniu filmów z porodów.
Na jej stronie możesz oglądać porody domowe, porody w szpitalu, filmy z pierwszego dnia życia dziecka oraz te przedstawiające życie codzienne rodzin. Jodie Myers tak oto zachęca kobiety do nagrywania swoich porodów: „Możesz nie pamiętać za wiele ze swojego porodu, niektóre momenty zatrą ci się w pamięci. Nagranie filmu da tobie, ale także twojemu dziecku oraz rodzinie możliwość przeżycia raz jeszcze cudu narodzin”.
MYBIRTH.TV
Portal przygotował serię filmów nazwaną „Pamiętnikami z porodów”. Piętnaście kobiet zgodziło się na zarejestrowanie narodzin swoich dzieci. Ich porody pokazują, że można sobie poradzić bez znieczulenia. Przedstawiają różne techniki łagodzenia bólu, takie jak poród w wodzie i  hypnobirthing, czyli relaksację wykorzystującą afirmacje i wizualizacje. Przy każdym filmie
znajduje się opis przedstawiający rodzącą kobietę. Serwis zachęca do udziału w serii. Niezbędna jest rejestracja i e-mail, w którym należy napisać kilka słów o swojej ciąży.

Chciałabyś  wiedzieć jak wygląda poród? Masz różne wyobrażenia o bólu, sali porodowej, samego przebiegu porodu? Po prostu sprawdź to, oglądając filmy zamieszczone na wybranych stronach internetowych, a przekonasz się jak rodziły inne kobiety.

MYBESTBIRTH.COM.

W serwisie zamieszczono wiele filmów przedstawiających porody. Aby je obejrzeć, nie musisz się logować. Wejdź w zakładkę „społeczność” (community), a następnie wybierz „video”. W wyszukiwarkę możesz wpisać, jaki rodzaj porodu cię interesuje, np. jeśli chcesz obejrzeć poród w szpitalu, wpisz „hospital birth”. Zalogowani użytkownicy mogą oceniać i komentować oglądane filmy, a także dodawać swoje własne nagrania.

VIDEOOFBIRTH.COM

Filmy z porodów podzielono tu na porody naturalne („natural childbirth”), domowe („home birth”),w wodzie („water birth”), samodzielne („unassisted”) oraz cesarskie cięcie („cesarean style”). Po kliknięciu w wybraną kategorię pojawia się kilka stron z nagraniami. Znajdziesz tutaj zarówno dłuższe, ponadtrzydziestominutowe filmy, przedstawiające też pierwszy etap porodu, jak i krótkie filmy rejestrujące tylko fazę parcia.

YOUTUBE.PL

Możesz tu znaleźć setki filmów związanych z ciążą, także te z porodów (mające nawet po kilkamilionów odsłon). Jeśli chcesz je obejrzeć, musisz się zalogować i potwierdzić swoją pełnoletność. Jedyny serwis, który ma polską wersję językową (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo „poród”). Wiele ciekawych wyników otrzymasz po wpisaniu w wyszukiwarkę obcojęzycznych słów np. „birth”, „childbirth” lub „parto”.

MYBIRTHMOVIE.COM

Doula i reżyserka z Los Angeles Jodie Myers specjalizuje się w nagrywaniu filmów z porodów.Na jej stronie możesz oglądać porody domowe, porody w szpitalu, filmy z pierwszego dnia życia dziecka oraz te przedstawiające życie codzienne rodzin. Jodie Myers tak oto zachęca kobiety do nagrywania swoich porodów: „Możesz nie pamiętać za wiele ze swojego porodu, niektóre momenty zatrą ci się w pamięci. Nagranie filmu da tobie, ale także twojemu dziecku oraz rodzinie możliwość przeżycia raz jeszcze cudu narodzin”.

MYBIRTH.TV

Portal przygotował serię filmów nazwaną „Pamiętnikami z porodów”. Piętnaście kobiet zgodziło się na zarejestrowanie narodzin swoich dzieci. Ich porody pokazują, że można sobie poradzić bez znieczulenia. Przedstawiają różne techniki łagodzenia bólu, takie jak poród w wodzie i  hypnobirthing, czyli relaksację wykorzystującą afirmacje i wizualizacje. Przy każdym filmieznajduje się opis przedstawiający rodzącą kobietę. Serwis zachęca do udziału w serii. Niezbędna jest rejestracja i e-mail, w którym należy napisać kilka słów o swojej ciąży.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza