Ta symulacja rozwarcia zmniejszy twój lęk przed porodem [VIDEO]

2022-01-27 16:12

Kobiety, które są w ciąży po raz pierwszy, często czują paniczny lęk przed porodem naturalnym. Ciężko sobie wyobrazić, jak z naszego ciała ma wyjść dziecko. Przecież "tam" jest tak mało miejsca. Takie obawy są jak najbardziej naturalne. Mamy nadzieję, że ta animacja choć odrobinę je zmniejszy.

Ginekolog
Autor: Getty Images Jak rozwiera się szyjka macicy w trakcie porodu?

"Rozwarcie na 2 palce", "10 cm rozwarcia", to hasła, które każda pierworódka zna tylko z filmów. Nic nam nie mówią, lub mówią niewiele. W końcu 10 cm to nadal mało, aby wydać na świat dziecko - mogłoby się wydawać.

Dużo łatwiej będzie zrozumieć mechanizm rozwarcia, widząc go na własne oczy. Ułatwi to niezwykła symulacja, którą w mediach społecznościowych na całym świecie, polecają do obejrzenia swoim pacjentkom położne. Patrząc na nią, poród wydaje się bardziej możliwy do zrobienia, nawet przyszłym mamom bez doświadczenia.

Sprawdź: Postęp porodu - co oznacza brak postępu porodu i co wpływa na jego brak? 

Masaż szyjki macicy: sposób na wywołanie porodu

Zobacz też galerię - jak zmnienia się rozwarcie szyjki macicy?

5 błędów, których nie można popełnić na porodówce
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza