WYPRAWKA DLA DZIECKA:co się przyda dziecku a co nie

2013-07-30 17:14

Skompletowanie wyprawki dla dziecka często spędza sen z powiek rodzicom. Co koniecznie powinno znaleźć się w wyprawce dla dziecka, a co jest tylko zbędnych wydatkiem. Zobacz rady naszych czytelniczek na temat kompletowania wyprawki dla dziecka.

Wyprawka dla dziecka – Czego nie kupować dla niemowlaka?
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Wyprawka dla dziecka: ubranka
  2. Wyprawka dla dziecka: kosmetyki

Wyprawkę dla dziecka kompletowaliśmy od zera, część rzeczy była nowa, część używana. Wszystko to kosztowało około 2 tys zł. Z perspektywy czasu widzę, że niektóre rzeczy, jak wanienka, przewijak, fotelik kąpielowy i nosidełko nie są niezbędne i poradzilibyśmy sobie bez nich.

Wyprawka dla dziecka: ubranka

Ubranka to jednen z najważniejszych elementów wyprawki. Część ubranek kupiliśmy, a część dostaliśmy od rodziny i znajomych. Najchętniej korzystałam z ubranek rozpinanych na całej długości, bez konieczności przekładania przez głowę dziecka. Najbardziej praktyczne były pajacyki lub body plus półśpiochy. Śmiało mogę odradzić zakupy sukieneczek, ogrodniczek, garniturków i innych ślicznych, ale niezbyt wygodnych ubranek. Lidka była ubrana może dwa razy w sukienkę – wyglądała uroczo, ale i ona, i my męczyliśmy się przy przewijaniu, karmieniu i noszeniu.

Wyprawka dla dziecka: kosmetyki

Co do kosmetyków i pieluszek, to sprawa dość indywidualna – najlepiej na początek zaopatrzyć się w niewielkie ilości i sprawdzić, czy dany produkt nie uczula dziecka. Nie wyobrażam sobie natomiast życia bez aspiratora do noska, roztworu wody morskiej, sterylizatora do butelek wkładanego do mikrofali i maty edukacyjnej. Myślę, że, kompletując wyprawkę, na każdą rzecz warto spojrzeć pod kątem jej praktycznego zastosowania, a nie tylko fajnego wyglądu (np. wózek czy ubranka). I warto też zainteresować się przedmiotami używanymi dostępnymi w komisach lub portalach internetowych – może akurat uda się trafić na okazję?Mavrolaczek z forum www.mjakmama24.pl