UBEZPIECZENIE DZIECKA: czy warto wykupić dziecku POLISĘ SZKOLNĄ?

2014-08-22 12:59

Polisa szkolna zabezpiecza dziecko przed następstwami nieszczęśliwych wypadków w szkole, drodze do szkoły i na placu zabaw. Z danych Biura Rzecznika Ubezpieczonych wynika, że aż 8 na 10 dzieci korzysta z polisy szkolnej. Co ona gwarantuje i czy warto ją wykupić?

Dziecko w szkole
Autor: thinkstockphotos.com Polisa szkolna NNW gwarantuje dziecku ochronę w szkole, w drodze do szkoły oraz ze szkoły do domu.

Spis treści

  1. Polisa szkolna: kto może ją wykupić?
  2. Polisa szkolna: co gwarantuje
  3. Polisa szkolna: jak ją wybrać?

Polisa szkolna NNW jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym, ale bardzo popularnym. Z szacunków Biura Rzecznika Ubezpieczonych wynika, że korzysta z niego 80 procent wszystkich uczniów - to prawie 3,5 miliona dzieci w całym kraju.

Jak reagować na agresywne zachowanie dziecka w szkole? >>

Polisa szkolna: kto może ją wykupić?

Polisę szkolną NNW mogą wykupić uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz na studiach. Mogą z niej również skorzystać dzieci, uczęszczające do placówek edukacyjnych: żłobków i przedszkoli.

Polisa szkolna: co gwarantuje

Polisę szkolną NNW można wykupić w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. Pakiet podstawowy gwarantuje pełny zakres ochrony w czasie pobytu ucznia w szkole, w drodze z domu do szkoły i w drodze ze szkoły do domu. Pakiet gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie wypadku, hospitalizacji, zapadnięcia w śpiączkę, doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Pakiet rozszerzony chroni także w czasie prywatnym: na podwórku, na wakacjach, za granicą.

Dodatkowe klauzule w podstawowej wersji ubezpieczenia obejmują także pokrycie kosztów odtworzenia materiałów dydaktycznych czy opłat za korepetycje, jeśli ubezpieczony przebywał w szpitalu 7 lub więcej dni - mówi Daria Gorajska z Concordii Ubezpieczenia.

Dziecko w SZKOLE: jak sobie poradzić z ODWOŻENIEM DZIECKA DO SZKOŁY? >>

Polisa szkolna: jak ją wybrać?

Decydując się na zakup polisy szkolnej NNW, wielu rodziców kieruje się wysokością składki. A to może być błąd - od jej wysokości zależy zakres ochrony. Jeśli więc próbujemy zaoszczędzić i kupujemy podstawowy pakiet ochrony, a dziecku przydarzy się wypadek w czasie wolnym, nie otrzymamy odszkodowania.

Podpisując umowę z ubezpieczycielem, warto dokładnie przeczytać punkt "Ogólne Warunki Ubezpieczenia" (OWU). To tam znajdują się szczegółowe informacje na temat ubezpieczenia - zakres ochrony oraz wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na ten ostatni punkt - inaczej w przyszłości możemy się bardzo rozczarować.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza