Będą zmiany w 500 plus?

2018-12-31 11:33

Płaca minimalna w 2019 roku wzrośnie do 2250 zł brutto co oznacza, że rodzic zarabiający minimalną krajową przekroczy próg dochodowy wymagany do otrzymania 500 plus o 34 złote. Czy w związku ze zmianą minimalnego wynagrodzenia będą też zmiany w 500 plus?

500 plus
Autor: Getty images

Obecnie płaca minimalna wynosi 2100 brutto, czyli około 1530 zł na rękę. Dzięki takiej kwocie, samotny rodzic zarabiając minimalną krajową otrzymuje 500 plus na pierwsze dziecko. Już od 1 stycznia płaca minimalna wzrośnie, przez co wiele rodziców obawia się, że straci prawo do otrzymywania świadczenia.

Czytaj:

500 zł na dziecko, becikowe i inne przywileje, na jakie może liczyć samotna matka

Becikowe 2018 - komu przysługuje, wniosek, dokumenty do becikowego

W związku ze wzrostem płacy minimalnej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapowiada zwiększenie kryterium dochodowego, aby 500 plus należało się rodzicom samotnie wychowującym dziecko . Szczegóły jeszcze nie są znane. Nowy próg poznamy dopiero pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku. Jednak na chwilę obecną rodzice nie muszą martwić się, że stracą 500 plus. Prawo do świadczenia na nowy okres świadczeniowy, wyliczane jest na podstawie dochodu z 2017 roku.

Podwyższona płaca minimalna będzie brana pod uwagę dopiero przy okresie świadczeniowym od października 2020 do września 2021.

Komu należy się becikowe w 2018 roku?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza