Dzień Twojego Smyka! Podaruj mu to, czego pragnie najbardziej

2023-05-17 16:14

Dzień Dziecka to czas, szczególnego celebrowania dziecięcej radości i nieograniczonej kreatywności, w którym w wyjątkowy sposób chcemy okazać dzieciom, że są ważne i kochane. Różne są sposoby świętowania tego niezwykłego dnia, ale jedno nie ulega wątpliwości – to dzień każdego Smyka!

Smyk
Autor: materiały prasowe

To wyjątkowe święto przypomina nam o potrzebach najmłodszych, a szczególnie o jednej z ważniejszych – o zabawie, zwłaszcza tej wspólnej z innymi dziećmi. To ich kluczowa aktywność rozwojowa – dzięki niej mogą być kim tylko zapragną, mogą w bezpieczny sposób poznawać świat i nabywać nowe umiejętności oraz wykorzystywać je w praktyce. Nauka przez zabawę jest najefektywniejsza!

Smyk
Autor: materiały prasowe

Rodzice mogą wspierać zabawę i rozwój dzieci przez dobór dobrze zaprojektowanych i ciekawych zabawek, których największy wybór jest w sklepach dedykowanych dzieciom, w których często można wybierać spośród tysięcy produktów – dla dzieci w każdym wieku i o różnorodnych zainteresowaniach.

Nawet zupełnym maluszkom warto podarować zabawki, które będą im dostarczać bezpiecznych bodźców oraz stymulować zmysły. Dobór kolorów, kształtów i faktur książeczek, zawieszek, grzechotek czy gryzaków zmienia się wraz z wiekiem i również z nim dochodzą nowe funkcje. Pojawiają się dźwięki, melodie, odgłosy zwierząt i edukacyjne nagrania, a elementy do manipulacji wspierają rozwój motoryczny. Duży wybór zabawek dla maluszków oferuje marka SMIKI – od grzechotek i książeczek, przez praktyczne pchacze, aż do mówiącego po polsku Pieska edukacyjnego, sterowanego pilotem. Inne światowe marki również oferują szeroki wachlarz zabawek – np. przyjacielski Robot 4 w 1 Fisher-Price oferuje 3 poziomy zabawy dla coraz starszego maluszka, a Magiczna Perkusja Hape wprowadzi dziecko w świat dźwięków i instrumentów. Zabawki motoryczne, na przykład Rowerek biegowy Cutie Kinderkraft, mogą być używane zarówno w domu, jak i na dworze i nawet najmłodsze dzieci, gdy już zaczną chodzić, mogą także poczuć radość, jaką daje jazda na rowerze.

Smyk
Autor: materiały prasowe

W miarę dorastania dziecka, repertuar zabawek, które go zaciekawią, staje się niemal nieograniczony. Warto podążać za zainteresowaniami i spełniać dziecięce marzenia o prezentach, ale warto także szukać nowych inspiracji i proponować nieznane wcześniej aktywności – i nie kierować się przy tym konwenansami, tylko znajomością swoich dzieci. Buggy marki SMIKI to zdalnie sterowany samochód wyścigowy, który uwielbiają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Mikrofon SMIKI z głośnikiem, funkcją karaoke i bluetooth będzie świetnym pretekstem do zorganizowania domowej zabawy w karaoke czy międzynarodowy festiwal piosenki dziecięcej, podczas których każdy mały artysta znajdzie dla siebie satysfakcjonująca rolę. Nie ma znaczenia, czy zabawka w tradycyjnym postrzeganiu kierowana jest do chłopców czy do dziewczynek, jeśli chcą bawić się nią razem brat i siostra czy koleżanki i koledzy. Coraz mniej istnieje realnych ograniczeń co do ról zawodowych i społecznych, dlatego zabawy tematyczne dzieci nabierają większego znaczenia, pozwalając im wcielać się w dowolne role i dowoli sprawdzać i testować, co sprawia im przyjemność i satysfakcję. Czy lepiej być naukowcem i badać naturę pod mikroskopem używając Super Mikroskopu Clementoni? Czy pilotką drona Revell Extreme? A może konstruktorką lub architektem, którzy z klocków potrafią wyczarować nowe niezwykłe światy? Klocki LEGO to wyjątkowy przykład zabawki, która może być dla każdego, bo różnorodnością zestawów zadowoli najróżniejsze upodobania. LEGO City pozwala wcielać się w realne role np. policjantów czy strażaków i odwzorowywać różne sytuacje społeczne, podobną rolę spełnia LEGO Friends, skupiając się jednak bardziej na realizowaniu własnych pomysłów na życie, jak np. prowadzenie własnego baru z kanapkami. Seria LEGO Speed Champions trafi w gusty miłośników wyścigów samochodowych, a LEGO Minecraft jest uwielbiane przez młodszych i starszych pasjonatów tego pikselowego świata.

Smyk
Autor: materiały prasowe

Zabawki pomagają dzieciom wchodzić w świat, eksplorować swoje możliwości i budować poczucie sprawczości. Wspólna zabawa inspiruje, zbliża i uczy, jak działa społeczność, jak odnaleźć się w grupie czy jak znaleźć wspólny język z tymi, którzy myślą odmiennie od nas. Dzieci inspirują się wzajemnie, pomagają sobie i otaczają opieką, jeśli w ich gronie jest ktoś wymagający szczególnej uwagi. Różnice w dziecięcym świecie przyjmowane są z naturalnością i otwartością, a wspólne działanie umożliwia dzieciom, które mają większe trudności, przeżywanie tego, co rówieśnicy. Zabawa z innymi dziećmi pomaga w budowaniu relacji, zaufania i przyjaźni – łączy, bo radość nikogo nie wyklucza!

Smyk
Autor: materiały prasowe