Chińskie znaki zodiaku - Tygrys znakiem roku 2022. HOROSKOP

2022-02-01 8:38

Jakie są osoby urodzone pod znakiem Tygrysa według chińskiego horoskopu? Dotyczy on osób urodzonych w większkości w latach: 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 i 2010. Kolejne Tygrysy urodzą się w 2022.

Tygrys
Autor: Photo by Max van den Oetelaar on Unsplash

Chiński zodiak podobnie jak zachodni zawiera 12 znaków, ale nie są one wyznaczane tylko za pomocą miesięcy, ale i lat. Dodatkowo znaki wiąże się z pięcioma żywiołami, co oznacza że pełny cykl zodiaku trwa aż 60 lat. Chiński kalendarz jest ruchomy i nie zaczyna się w styczniu, tylko w lutym. Więc biorąc pod uwagę roczniki powiązane ze znakami, dla osób urodzonych od 1 stycznia do 27 stycznia należy odjąć jeden rok.

Rok 2022 będzie rokiem Tygrysa wodnego. Poprzednio taka konfiguracja zdarzyła się w 1962 roku, w którym urodzili się między innymi rajdowiec Krzysztof Hołowczyc, aktor Cezary Pazura, Tom Cruise, komik Steve Carell, Demi Moore i Dorota Zawadzka, znana jako Superniania.

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Czytaj również: Znaki zodiaku a macierzyństwo - jaką matką jesteś?

Horoskop rodzicielski na 2022 rok

Znak zodiaku Tygrys - jakie są tygrysy?

Tygrysom urodzone od 1 lutego 2022 patronuje woda. Według chińskiej tradycji osoby te są pewne siebie, lubią wyzwania i życie pełne emocji. Jednocześnie mimo emanującej z nich energii potrafią łagodnie podchodzić do życia. Mają duże umiejętności uczenia się i kreatywnego rozwiązywania problemów. Potrafią jasno oceniać sytuację, dzięki czemu często wyłapują okazje zanim zrobią to inni, chociaż miewają problem z podejmowaniem decyzji na czas.

Pewność siebie niestety często powoduje, że niechętnie biorą pod uwagę opinie innych, a to powoduje, że mają opinię snobów i arogantów. Niechętnie komunikują się z innymi i najchętniej pracują samodzielnie. 

W galerii poniżej przeczytasz więcej o cechach, zaletach i wadach Tygrysów urodzonych w roku wody.