Pobłażliwa jak Bliźnięta, czy wymagająca jak Panna? Zobacz, jaką jesteś mamą według zodiaku

2022-03-29 12:11

Astrologię można traktować na poważnie, lub jako zabawę. Niekiedy jest w niej wiele prawdy, a może tylko jej się doszukujemy... Ze znaku zodiaku można wyczytać, jakim typem matki jest kobieta według gwiazd. Pobłażliwą czy wymagającą? Surową czy łagodną? Czułą czy oschłą? Zobaczcie same jak znaki zodiaku wpływają na macierzyństwo.

znaki zodiaku a macierzyństwo
Autor: Getty Images znaki zodiaku a macierzyństwo

Miłość matczyna jest bezwarunkowa i na całe życie. Każda z nas jednak, jako matka ma swoje mocne i słabe strony. Być może tego, co robimy źle, można szukać w astrologii. Wierzyć czy nie, zawsze można sprawdzić, jaką matką jesteś według znaku zodiaku. Chociażby dla żartu. 

Jak znaki zodiaku wpływają na macierzyństwo?

Spis treści

 1. Mama spod znaku Barana
 2. Mama spod znaku Byka
 3. Mama spod znaku Bliźniąt
 4. Mama spod znaku Raka
 5. Mama spod znaku Lwa
 6. Mama spod znaku Panny
 7. Mama spod znaku Wagi
 8. Mama spod znaku Skorpiona
 9. Mama spod znaku Strzelca
 10. Mama spod znaku Koziorożca
 11. Mama spod znaku Wodnika
 12. Mama spod znaku Ryb
Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Mama spod znaku Barana

Mama Baran wychowuje swoje dzieci na wesołe, towarzyskie i wszędobylskie istoty. Ma duszę organizatorki, więc zapisuje swoje dzieci na mnóstwo zajęć dodatkowych, organizuje im imprezy, dzięki niej nie mogą narzekać na życie towarzyskie. Dopinguje też do spełniania marzeń, aktywizuje dzieci by osiągały swoje cele, potrafi wspierać

Z drugiej strony, bywa dominująca - często podkreśla, że to ona rządzi. Może być odbierana przez dzieci, jako zbyt wymagająca. Przy odpowiednim partnerze potrafi jednak stworzyć rodzinę, która działa jak paczka wspierających się przyjaciół. Matki spod znaku Barana nie cierpią na wypalenie w rodzicielstwie. Bardzo dobrze dogadują się z nastoletnimi i dorosłymi dziećmi, są z nimi w stałym kontakcie a dzieci lubią z nimi spędzać czas. 

Mama spod znaku Byka

Mamy spod znaku Byka to najcierpliwsze ze wszystkich mam. Chyba nic nie jest w stanie wyprowadzić ich z równowagi. Kochają bycie mamami i można powiedzieć, że są do tej roli stworzone. Świetnie godzą życie zawodowe z rodzinnym. A praca daje im możliwości materialne by zapewnić dzieciom dosłownie wszystko czego mogłyby pragnąć. To też ich główny cel w rodzicielstwie - zapewnienie dzieciom dobrego bytu.

Słabsze strony mamy Byka to skłonność do wychowywania małych materialistów. Z biegiem lat, gdy dzieci dorastają, matki spod tego znaku zodiaku mają skłonność do konfliktów z dzieckiem. Okres nastoletni w życiu ich dzieci bywa pełen kłótni rodzinnych. Mama spod Byka chce mieć kontrole i decyzyjność.

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi

Mama spod znaku Bliźniąt

Mama Bliźniak to matka kumpel i dowódca w jednym. Jest wprost uwielbiana przez koleżanki i kolegów swoich dzieci. Organizuje perfekcyjne przyjęcia, umie bez krempacji rozmawiać na trudne tematy, nie ocenia, a doradza. Wychowuje dzieci dość ekscentrycznie, zacierając granice dorosły-dziecko. Umie przyjaźnić się ze swoimi pociechami. Nie ma przed dziećmi tajemnic i to samo dostaje w zamian. Jej więż z dziećmi jest trwała i opierająca się na zaufaniu.

Mimo to daleko jej od bezstresowego wychowywania - potrafi wybuchnąć i jest to częstym podłożem konfliktów z dzieckiem, które nie zawsze wie jak sie zachować wobec matki spod znaku Bliźniąt. Bywa ona roztargniona, często zmienia decyzje. Ale mimo chaosu, jaki wprowadza umie wyjść z rodzicielskich zawirowań obronną ręką. Wychowuje dzieci na nietuzinkowe osobowości i towarzyskie gaduły, bo sama taka jest. Jest wiecznie młoda i wygląda jakby dorastała wraz ze swoimi dziećmi. 

Przeczytaj także: Imię dla dziecka a znak zodiaku

Mama spod znaku Raka

Mama Rak to typowa Matka Polka. Dba o swoje dzieci, nie szczędzi im pochwał, chce by zawsze czuły się dobrze niezależnie od sytuacji. Jest czuła i opiekuńcza. To ta mama, do której w dorosłości wraca się na pyszny domowy obiad i która najlepiej doradzi jak umyć okna. Jej dom jest pełen miłości.

Do momentu aż się nie zdenerwuje.  Jej wściekłość bywa nieokiełznana, a przeprosiny muszą być niemal wybłagane. I tak też robi rodzina mamy Raka, bo brak im jej „ciepełka”, jakie rozsiewa, gdy wszystko jest dobrze. Dzieci mamy - Raka bywają niesamodzielne i niechętnie wyfruwają z gniazda. Są za to elokwentne, pewne siebie, zadbane i atrakcyjne.

Mama spod znaku Lwa

Mamy spod znaku Lwa, często dość wcześnie zostają matkami, bo od młodych lat czują, że szczerze pragną mieć dziecko. Są szczodre, nie szczędzą dzieciom pieniędzy na zabawki, ubrania, czy zajęcia dodatkowe. Ale o sobie też nie zapominają - jeśli widzisz wystrzałową mamę, to bardzo możliwe, że jest Lwicą. Lwica lubi brylować wśród innych mam, dobrze znać się na kwestiach wychowania. Matki - Lwice są wspierające - dopingują dzieci, nie przepuszczą żadnego meczu, czy wystąpienia na Jasełka. Są wręcz fankami swoich dzieci

Potrafią mądrze przewodzić, dlatego dzieci się ich słuchają. A może też dlatego, że ich matki nie znoszą sprzeciwu. Bywa też, że Lwice dramatyzują, nadmiernie przeżywają problemy. Świetnie sobie radzą jako samotne matki, a jeśli mają partnera, bywa, że nadmiernie wyręczają jego i pociechy z ich obowiązków. Dzieci mam Lwic bywają apodyktyczne i lubią dominować w grupie, za to łatwo przebaczają i potrafią zjednywać sobie ludzi - jak ich matki. Często odnoszą niemałe sukcesy zawodowe!

Mama spod znaku Panny

Mama - Panna, to perfekcjonistka - lubi planować, zna wszystkie nowinki wychowawcze i psychologiczne. Dokształca się, mogłaby dostać magistra z macierzyństwa. Układa dzieciom grafik zajęć, dba o odrabianie lekcji, pilną naukę dzieci, ale wbrew obiegowej opinii nie ma obsesji na punkcie porządku. Jeśli w grę wchodzi kreatywność dzieci, zniesie porozrzucane po domu zabawki z godnością i cierpliwością. 

Gdy ma czas i wyluzuje z byciem idealną, to podczas wakacji i weekendów jest cudownym kompanem dla swoich pociech. Ma duszę pragnącą przygód, więc dzieci się z nią nie nudzą. Gdy dorosną, a ona zobaczy, że dobrze je wychowała, potrafi nawiązać z dziećmi przyjaźń i bardzo silną więź. 

Dowiedz się: Chińskie znaki zodiaku - Tygrys znakiem roku 2022. HOROSKOP

Mama spod znaku Wagi

Mama Waga, ceni harmonię i jest strażniczką domowego ogniska. Jej dzieci to przykładne rodzeństwo, bo umie z powodzeniem wpajać im moralne postępowanie. Woli się przyjaźnić niż wychowywać, a to daje jej jeszcze lepsze efekty. Bywa podziwiana, jako matka, która zawsze wie i czuje, co zrobić, by było dobrze dla jej rodziny. Ma niemałe powodzenie wśród samotnych ojców i rozwodników, bo umie zjednywać sobie ludzi. 

Jest lubiana przez nauczycieli swojego dziecka i jego kolegów. Wagi są gościnne i prowadzą otwarty dom, w którym nie zawsze jest porządek, ale za to każdy czuje się w nim komfortowo. Uwielbiają organizować przyjęcia. Święta i imprezy w ich wydaniu to majstersztyk! Ich dzieci są zdolne, ale leniwe, jak ich matki. Często wyrastają na artystów.

Mama spod znaku Skorpiona

Mama Skorpion to chodząca intuicja. Zna swoje dzieci lepiej niż one same siebie. Rodzina jest dla niej najważniejsza, a kto spróbuje skrzywdzić jej dzieci, niech ma się na baczności. Ceni sobie prawdę i dostaje ją od dziecka, bo umie wytworzyć głęboką więź emocjonalną. Daje dziecku mało wolności i lubi konrolować, bo ma skłonność do lęku o jego dobro i bezpieczeństwo. Pociechy się na to nie buntują, bo wiedzą, że matka chce dla nich jak najlepiej, czują się przy niej bezpieczne i wiedzą, że zawsze mogą na nią liczyć.

Matki Skorpiony tak skupiają się na macierzyństwie, że miewają problemy z partnerami. Jeśli ten nie jest wystarczająco dobrym ojcem, skłonne są nawet się rozwieść. Skorpiony cenią sobie dobro materialne i dostatnie, wygodne życie. Wychowują dzieci na ambitne i pewne siebie istoty, które jednak zawsze wracają do mamy po radę. Często mają prestiżowe zawody.

Mama spod znaku Strzelca

Mama Strzelec, to w zodiaku prawdziwa "hipiska". Ceni sobie bezstresowe wychowanie. Potrafi perfekcyjnie osiągać wychowawcze cele bez stosowania kar. Jej dom jest pełen radości, a nawet sprzątanie umie zamienić w dobrą zabawę. Jest bardziej jak starsza siostra niż rodzic. Daje dzieciom mnóstwo swobody, zaszczepia w nich pragnienie niezależności i zamiłowanie do przygód.

W okresie dorastania bywa, że irytuje swoje dzieci, bo wydaje im się, że są dojrzalsze od niej. Z czasem jednak na nowo zaczynają doceniać, jak niezwykłą osobą jest ich matka. Dzieci mamy spod znaku Strzelca to ludzie, którzy lubią siebie i wiodą szczęśliwe życie

Zobacz: Z kim powinnaś rodzić? Zrób test i sprawdź!

Mama spod znaku Koziorożca

Mama Koziorożec to wymagająca rodzicielka, która macierzyństwo traktuje bardzo poważnie. Nie zapomni o bilansie u lekarza, zebranie w szkole to dla niej niemal świętość, a zamiast po orzeczenie o dysgrafii będzie godzinami ćwiczyła z dzieckiem zgrabne pisanie literek. Perfekcyjnie prowadzi dom, pracuje zawodowo by dzieciom niczego nie zabrakło, do tego umie stworzyć z ojcem swoich dzieci partnerski związek. To kobieta do zadań specjalnych!

Przy tym wszystkim umie być czuła, więc jej dzieci nie są przytłoczone jej perfekcjonizmem. Za to często ją wykorzystują, bo mama Koziorożec ma skłonność do dbania o wszystkich poza sobą. W zamian oczekuje jedynie pochwał i docenienia własnych wysiłków. 

Mama spod znaku Wodnika

Mama - Wodnik kocha swoje dzieci całym sercem, choć nie zawsze umie to okazać. Jej pomysły i podejście do wychowywania dzieci są dość kontrowersyjne, dlatego rzadko udaje jej się zaprzyjaźnić z innymi mamami. Zwraca ogromną uwagę na to by zaszczepić w dzieciach pewne wartości - uczy kultury, otwartości na świat, tolerancji. 

Uwielbia podróżować, dlatego w swoich dzieciach zaszczepia kosmopolityzm. Jest bardzo otwarta na pomysły swoich dzieci, zgodzi się na to na co większość mam by się nie zgodziło. Pobudza w dzieciach samodzielność i indywidualizm. Nie lubi u nich chimerów i wybuchów złości choć sama ma skłoność do melancholii i wówczas zamyka się na rodzinę. Dzieci mam Wodników są odważne i niezależne, a także samodzielne już od najmłodszych lat. 

Mama spod znaku Ryb

Mama - Ryby, to wyjątkowo skupiona na emocjach rodzicielka. Nigdy nie krzyczy, brzydzi się przemocą. Liczy się dla niej spokój i bezpieczeństwo, jakie chce zapewnić dzieciom. Oceny w szkole, sukcesy na zajęciach dodatkowych w ogóle się dla niej nie liczą. Dyscyplina, czy obowiązkowość to kwestie, które wydają się dla niej nie istnieć.

W zamian za to uczy dzieci empatii, wrażliwości, życzliwości. Paradoksalnie tworzy przy tym hermetyczny dom, do którego wstęp mają jedynie wybrani i nie jest zbyt towarzyska. Cieszy ją kreatywność dzieci, dlatego często wychowuje pociechy na humanistów, artystów, lub osoby wykonujące zawody skupione na drugim człowieku - lekarzy, psychologów. Dzieci mam spod znaku Ryb bywają nieśmiałe, ale jeśli nawiązują przyjaźnie to na całe życie. 

Sprawdź: Kto rządzi w waszym domu - dzieci, czy rodzice? [TEST]