Znaki zodiaku a ojcostwo - jakim ojcem będzie twój facet?

2022-01-14 15:25

Astrologia ma wiele do powiedzenia na temat rodzicielstwa. Można jej wierzyć lub tylko się nią bawić, ale nie zaszkodzi sprawdzić, jakim ojcem będzie nasz partner według znaku zodiaku. Apodyktycznym trenerem, czy może czułym opiekunem, albo zabawnym "kumplem"?

ojciec
Autor: Getty Images Jakim ojcem będzie twój partner według znaku zodiaku?

Radykalni racjonaliści mogą być oburzeni, ale w charakterystyce znaków zodiaku musi coś być. Gdy opubikowałyśmy tekst o charakterystyce znaków zodiaku matek, wiele komentarzy, było pełnych niedowierzania, że tak wiele się zgadza w ich opisie.

 • "(...) jak by ktoś opisał dokładnie wszystko tak jak ma być ... Wszystko idealnie się zgadza"
 • "Bliźniak. Wszystko się zgadza. Nic dodać nic ująć"
 • "No ja nie wiem... chyba mnie Państwo znają. Wszystko się zgadza"

Pokusiłyśmy się więc o sprawdzenie, jakimi ojcami są poszczególne znaki zodiaku. Który będzie najlepszym tatą?

Spis treści

 1. Ojciec - zodiakalny Baran
 2. Ojciec - zodiakalny Byk
 3. Ojciec - zodiakalny Bliźniak
 4. Ojciec - zodiakalny Rak
 5. Ojciec - zodiakalny Lew
 6. Ojciec - zodiakalna Panna
 7. Ojciec - zodiakalna Waga
 8. Ojciec - zodiakalny Skorpion
 9. Ojciec - zodiakalny Strzelec
 10. Ojciec - zodiakalny Koziorożec
 11. Ojciec - zodiakalny Wodnik
 12. Ojciec - zodiakalne Ryby
Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Ojciec - zodiakalny Baran

W wychowywaniu dzieci jest mocno konserwatywny. Jeśli matka dziecka odpowiednio go nie "utemperuje", w pewnym momencie może zrazić do siebie własne dzieci. Kocha patriarchat i bywa egoistą. Jednak dobrze poprowadzony przez kobietę, stanie się idealnym opiekunem rodziny.

Zapewni finansowy byt, a przy tym będzie walczył zawsze o dobro dzieci, chroniąc je przed całym złem świata. Ojciec Baran zyskuje wiele w oczach dzieci właśnie w sytuacjach kryzysowych.

Ojciec - zodiakalny Byk

Byk to stworzony ojciec. Uwielbia życie rodzinne, a do opieki nad dziećmi nie trzeba go przekonywać. Wprost przeciwnie, sam lubi udoskonalać wiedzę z zakresu rodzicielstwa i planować rozrywki z dziećmi. Nauczy je pływać, jeździć na rowerze. 

Przy tym wszystkim dba również bardzo o dobro finansowe swoich dzieci, bo dla niego to fundament bezpieczeństwa rodziny. Po powrocie z pracy nie będzie jednak unikał... smażenia placów dla ukochanych brzdąców. 

Zobacz też: Znaki zodiaku a charakter dziecka 

Ojciec - zodiakalny Bliźniak

To tata, który może unikać zmieniania pieluch, czy usypiania niemowlaka. Zodiakalny Bliźniak nie lubi rutyny, bo ta go nudzi. Skrzydła jako ojciec rozwinie dopiero, gdy dzieci nieco podrosną.

Będzie z nimi wówczas nierozłączny. Zaprowadzi do kina, teatru, zorganizuje wypad na wakacje i wzbogaci życie towarzyskie dziecka, ucząc go kontaktów społecznych, na których zna się jak mało kto. Będzie dbał o rozwój intelektualny swoich pociech i nie będzie unikał trudnych tematów. 

Ojciec - zodiakalny Rak

Ojciec spod znaku Raka to tata cierpliwy i opiekuńczy. Umie zająć się dziećmi od świtu do nocy. Pobawi się, poda posiłek, wykąpie. Może z powodzeniem zastąpić mamę, z wyjątkiem kwestii organizacyjnych. W tym kuleje, nigdy nie wie, gdzie i na którą zawieźć dzieci na zajęcia, albo gdzie mają umówiony bilans u lekarza. 

To ojciec idealny, ale tylko wtedy gdy ma telefon ze stałym łączem do partnerki pod ręką. Mimo to dzieci czują się z nim bezpiecznie, bo wytwarza z nimi silną emocjonalną więź.

Ojciec - zodiakalny Lew

Ojciec Lew lubi chwalić się swoimi dziećmi. Nie jest jednak tak, że muszą one gonić do niedoścignionego ideału. Dla niego, są zawsze najlepsze, w końcu to JEGO dzieci. Małe lwiątka czują więc, że zawsze mogą liczyć na wsparcie taty. 

Tata Lew chce by jego dzieci wciąż próbowały nowych rzeczy. Jeśli zobaczysz 2-latka na ściance wspinaczkowej, to możesz przypuszczać, że jego ojciec jest zodiakalnym Lwem. Ojcowie spod tego znaku lubią też spędzać czas z dziećmi na łonie natury - zabierają je na wycieczki górskie, na narty, biwaki w środku lasu itp. 

Zobacz: Ranking najlepszych matek według znaku zodiaku - jesteś w TOP 5?

Ojciec - zodiakalna Panna

Może nie jest stworzony do rodzicielstwa, ale szczerze kocha swoje dzieci, choć nie zawsze można to po nim poznać. Tata - Panna lubi mieć poukładane życie, a dzieci często wprowadzają w nie chaos, co budzi jego sprzeciw. 

Jeśli jednak dzieci nauczą się tego, co dla niego ważne - odpowiedzialności i dyscypliny, to wykrzesa z siebie trochę luzu. Ojciec Panna sprawdza się w początkowym etapie życia dzieci i w ich dorosłości. Okres dojrzewania latorośli może jednak powodować sporo konfliktów. 

Ojciec - zodiakalna Waga

Tata Waga umie rozmawiać ze swoimi dziećmi. Dzięki temu, że jest z nimi na przyjacielskiej stopie, wie o nich wszystko - i dobre i złe rzeczy. Zawsze wyciągnie więcej faktów niż udałoby się komukolwiek innemu. Do tego umie moralizować w taki sposób, by między wierszami uczyć dzieci dobrych zachowań. 

Ojcowie spod tego znaku wychowują zgodne i kochające się rodzeństwa, bo potrafią jak nikt inny rozwiązywać konflikty. Nie umieją jednak dyscyplinować pociech. Jeśli mama nie przejmie w tym względzie sterów, dzieci całkowicie wejdą tacie - Wadze na głowę. 

Ojciec - zodiakalny Skorpion

Ojciec spod znaku Skorpiona kocha swoje dzieci bezwarunkowo. Są dla niego najważniejsze w życiu, walczy o ich dobro i jest niesamowicie lojalny. O tej miłości, jego dzieci dowiadują się zazwyczaj w sytuacjach kryzysowych, bo zazwyczaj tata - Skorpion wydaje się nieczuły i tajemniczy

Nie jest specjalnie wylewny, ale poświęca dzieciom dużo czasu i to w wartościowy sposób, a nie siedząc w komórce. Staje się dla nich prawdziwym przyjacielem. Ciężko znosi dorastanie i próby usamodzielnienia się dorosłych pociech. 

Ojciec - zodiakalny Strzelec

Strzelec to typ ojca, który z rodzicielstwa spija samą śmietankę. Nie dla niego nudne domowe obowiązki. On planuje z dziećmi przygody, rozwija ich pasje, pokazuje im świat. To taki ojciec  - dodatkowe dziecko dla partnerki. Niechętnie zajmuje się dziećmi w pełnym wymiarze godzin, samotny weekend z dziećmi byłby udręką. 

Mimo to dzieci są jego oczkiem w głowie. Jeśli wychowuje je ze stąpającą twardo po ziemii partnerką, stworzą rodzinę idealną. 

Sprawdź: Szykuj torbę do szpitala - zaraz poród? Kalendarz pełni 2022

Ojciec - zodiakalny Koziorożec

Ojcostwo ma we krwi. Koziorożec to naczelny ojciec wśród znaków zodiaku. Traktuje rodzicielstwo bardzo na poważnie, to dla niego jak druga praca zawodowa. Jest całkowicie oddany rodzinie i czerpie z bycia ojcem niemałą satysfakcję. Chce nauczyć swoje dzieci jak najwięcej, przez co może czasami wywierać na nie zbyt dużą presję. 

Koziorożec nie jest wylewnym ojcem, ciężko mu wyrażać miłość słowami, za to widać ją w jego czynach. Jest pomocny, oddany i wspierający.

Ojciec - zodiakalny Wodnik

Facet spod znaku Wodnika to typowy indywidualista. Czasami oddala się od rodziny myślami i skupia na własnych projektach. Wodnik lubi troszczyć się o swój własny komfort, jednak dla dzieci często z niego rezygnuje. To one sprawiają, żę otwiera się emocjonalnie.

Akceptuje dzieci takimi, jakie są, nic by w nich nie zmienił. Czasami bywa zbyt nastawiony na koleżeńskie relacje i dzieci mogą owinąć go sobie wokół palca. Gdy dorastają przestają to robić, bo ojciec Wodnik wpaja im moralność i zasady postępowania w społeczeństwie wychowując na zaangażowanych i sprawiedliwych dorosłych. 

Ojciec - zodiakalne Ryby

Ojcowie spod znaku Ryb nie są idealni. Lubią mieć czas dla siebie i czasami nieco izolują się od życia rodzinnego. Są kiepskimi organizatorami, ich życie zawodowe nie zawsze jest poukładane. Mają jednak pewną przewagę nad innymi ojcami - tworzą z dziećmi niesamowitą więź emocjonalną.

Potrafią słuchać, rozmaiwać, rozwiązywać problemy dzieci. Są czuli - przytulają, bawią się ze swoimi pociechami. Dzieci zawsze znajdą u nich poradę i pocieszenie w smutkach. Choć w sensie dosłownym ojcowie - Ryby nie są zbyt odpowiedzialni, to dają dzieciom całe mnóstwo emocjonalnego bezpieczeństwa. 

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza