Dzieci spod tych znaków zodiaku są najbardziej pewne siebie. Czy jest wśród nich twoje?

2022-03-16 12:32

Według astrologii pewne znaki zodiaku zapewniają urodzonym pod nimi dzieciom większą pewność siebie. Jednym z takich znaków jest Lew, ale nie tylko te dzieci uważane są za wyjątkowo przebojowe, odważne i pewne swoich możliwości. O które znaki chodzi?

Dzieci spod tych znaków zodiaku są pewne siebie!
Autor: Getty images

Osobowość dziecka zależy od wielu czynników i raczej rzadko interpretujemy ją w odniesieniu do daty urodzenia. Jednak są tacy, którzy wierzą, że konkretne znaki zodiaku cechuję większa pewność siebie. O które chodzi?

Baran

Dziecko spod znaku Barana, urodzone między 21 marca a 19 kwietnia, jest wyjątkowo pewne siebie. Niestety - przy tym często może wydawać się, że brakuje mu taktu... Nierzadko zdarza się, że okazuje się wyjątkowo niecierpliwe. Już od pierwszych dni życia potrafi denerwować się, gdy musi zbyt długo czekać na posiłek czy choćby... zmianę pieluchy.

Pewny siebie Baran często w dorosłym życiu otwiera własny biznes, który świetnie prosperuje.

Lew

Dziecko urodzone między 22 lipca a 23 sierpnia od początku robią wszystko, by rządzić. Już w pierwszych latach życia są przekonane o tym, że wszystko robią i wiedzą najlepiej. To dlatego tak trudno idą na ustępstwa, a w zabawie chcą być liderami.

To, co dla wielu jest atutem, dla małych Lwów może okazać się pułapką. Szybko chcą stać się samodzielne, przez co mogą podejmować aktywności niekoniecznie dostosowane do ich wieku. Jeśli jesteś rodzicem Lwa, nie spuszczaj go z oczu.

Czytaj więcej: Znak zodiaku dziecka - jak wpływa na jego charakter?

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Skorpion

Dziecko urodzone między 23 października a 21 listopada lubi mieć kontrolę. Bywa nieufne i tajemnicze, zdecydowanie lepiej odnajduje się w zabawach, które nie wymagają współpracy zespołowej. To indywidualista, dlatego frajdy raczej nie sprawi mu gra w piłkę nożną. 

Dziecko spod znaku Skorpiona wyróżnia wyjątkowo silny charakter. Jest pewne siebie, zna swoje atuty. Warto jednak nie pozwolić mu na to, by wpadło w przesadny samozachwyt. 

Wodnik

Jeśli twoje dziecko urodziło się między 20 stycznia a 18 lutego, zapewne cechuje je niezwykła ciekawość świata, a zwłaszcza przyrody. By rozwijało się prawidłowo, warto pozwolić mu na samodzielność i odkrywanie świata po swojemu. 

Wodnik uwielbia eksperymenty, więc choć mieszkanie może wymagać po nich gruntownego sprzątania, warto mu na nie pozwolić.

Waga

Dziecko spod znaku Wagi jest towarzyskie, choć jednocześnie wyjątkowo wrażliwe. Miewa opory przed publicznymi występami, ale odpowiednim motywowaniem swojej pociechy rodzice mogą zdziałać cuda. 

Jeśli mała Waga otrzyma ogrom wsparcia ze strony najbliższych i będzie dopingowana w osiąganiu celów, przełamie wewnętrzny opór.

Czytaj też: Znaki zodiaku a macierzyństwo - jaką matką jesteś?

QUIZ. Co wiesz o znakach zodiaku? Tylko najlepsi zgadną wszystkie odpowiedzi

Pytanie 1 z 15
Co oznacza nazwa zodiak?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza