Wystarczy 5 minut i wyobraźnia. To, co widzisz, mówi wiele o twojej osobowości

2023-10-21 15:34

Japoński test osobowości zwany też testem sześcianu pozwala sięgnąć do podświadomości. Aby go wykonać wystarczy 5 minut i kartka papieru. W Azji uznawany jest za niezwykle skuteczny i trafny. Wystarczy wyobrazić sobie kilka rzeczy, zgodnie z polecaniami, a później je opisać.

japoński test osobowości
Autor: Getty Images Japoński test osobowości pozwala sięgnąć do podświadomości.

Oprócz własnej wyobraźni i kartki papieru, entuzjaści japońskiego testu osobowości zalecają przystąpić do niego w chwili, gdy nie będziemy głodni, ani spragnieni. Warto też zaznaczyć, że swoje odpowiedzi można zapisać, albo narysować.

Przeczytaj też: Co widzisz na obrazku? Ten test zdradzi, czy kierujesz się w życiu intuicją

Poradnik Zdrowie: teorie osobowości

Dowiedz sie: Co widzisz jako pierwsze? Jedno z tych zwierząt widzi tylko garstka ludzi

Japoński test  osobowości - co sobie wyobrazić?

Wyobraź sobie, że idziesz przez pustynię. W pewnym momencie widzisz sześcian. Jak on wygląda? Z czego jest zrobiony? Jest duży, czy mały? Gdzie się znajduje? Jest w ruchu? Leży, czy wisi w powietrzu? Po chwili twoim oczom ukazuje się drabina. Z czego jest zrobiona? Jest wysoka? Jak jest położona względem sześcianu?

Następnie dostrzegasz konia. Jak daleko jest od sześcianu i drabiny? Porusza się, czy stoi w miejscu? Jest przywiązany, czy wolny? Ma siodło? Następnie widzisz kwiat. Jest jeden, czy jest ich kilka? Co znajduje się obok niego? Następnie wyobraź sobie burzę. Jak wpływa na wszystkie elementy? Jest gwałtowna, czy delikatna?

Jak interpretować wyniki testu?

  • Sześcian

Sześcian symbolizuje ciebie i to jak się postrzegasz. Duży świadczy o pewności siebie, przebojowości i cechach przywódczych. Mały świadczy raczej, że jesteś osobą cichą, skromną, ale być może także zmagającą się z kompleksami. Jeśli szczęścian się porusza oznacza, że jesteś osobą lubiącą zmiany i ciągle dążącą do nowych wrażeń. Jeśli jednak jest bez ruchu, cechuje cię przywiązanie do stabilności i niechęć do ryzyka. 

  • Drabina

Drabina symbolizuje twoich bliskich. Jeżeli dotyka sześcianu, twoje więzi z nimi są bardzo mocne. Jeżeli sześcian jest nad drabiną, uważasz siebie za opokę dla innych, być może też czujesz się lepszy od innych. Jeśli jednak to drabina jest wyżej, może się okazać, że masz niskie poczucie własnej wartości, uważasz się za osobę zależną. Istotna jest też długość drabiny. Jeśli jest długa - jesteś zapewne osobą towarzyską, jeśli krótka - raczej masz niewielkie grono najbliższych znajomych. 

  • Koń

Koń symbolizuje twojego wymarzonego partnera. Jeśli koń jest przywiązany - lubisz kontrolować drugą osobę. Siodło symbolizuje z koli potrzebę bezpieczeństwa i stabilizacji. Jeśli koń wygląda na dzikiego - kochasz przygody miłosne. Jeśli koń jest blisko - twoja relacja romantyczna jest dla Ciebie ważna i albo już w niej jesteś, albo dążysz do bycia z kimś na stałe. Jeśli zaś jest daleko - wciąż nie jesteś gotowa na poważny związek. 

  • Kwiat

Kwiaty symbolizują twoje dzieci. Ich ilość i bliskość od sześcianu symbolizują twój instynkt macierzyński i relacje z dziećmi. 

  • Burza

To twoje metaforyczne lęki. Postrzeganie burzy i to jak wpływa na poszczególne elementy przedstawia twoje utajone bolączki, problemy i obawy. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza