Quizy

Odpowiedz na 8 pytań i sprawdź, czy twoje dziecko można określić mianem High Need Baby czyli potocznie mówiąc "hajnid".
Płeć dziecka ustalana jest już w momencie zapłodnienia, jednak rodzice dowiadują się o niej znacznie później. Dopiero w 14-16 tygodniu ciąży lekarz jest w stanie określić płeć malucha. Istnieje jednak wiele przesłanek, dzięki którym już wcześniej można podejrzewać czy kobieta urodzi chłopca czy dziewczynkę.
Pamiętasz kto wystrugał z drewna Pinokia i jak miał na imię brat Ali Baby? Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się, ja dobrze pamiętasz baśnie z dzieciństwa.
Skóra kobiety w ciąży zwiększa swoją objętość i może urosnąć nawet o 30 procent. Nic dziwnego, że jest narażona na czynniki zewnętrzne i bardziej wrażliwa na ich negatywne działanie. O skórę w ciąży trzeba dbać wyjątkowo troskliwie. Co wiesz o problemach ze skórą w ciąży?
W 2. roku życia dziecka następuje szybki rozwój ruchowy i emocjonalny. Chociaż może się wydawać, że z dwulatkiem łatwiej się "dogadać", to właśnie słynny bunt dwulatka sprawia, że rodzice tęsknią za gaworzącym niemowlakiem. Zobacz co wiesz na temat rozwoju dziecka w 2. roku życia.
Jednym z najczęściej cytowanych pedagogów jest Janusz Korczak. To właśnie jego "Prawo dziecka do szacunku" zawiera wciąż aktualną deklarację praw dziecka, na którą powołują się inne autorytety. Czy odgadniesz, kto wypowiedział inne, równie ważne słowa?
Odpowiedz na kilka pytań dotyczących rozwoju dziecka w 1. roku życia i przekonaj się, czy zdobędziesz komplet punktów.
Ataki histerii kilkulatka są trudne do zniesienia. Większość rodziców denerwuje się, gdy tylko dziecko zaczyna płakać i krzyczeć. A gdy na dodatek robi to w miejscu publicznym, płoną ze wstydu i uciekają z maluchem gdzie pieprz rośnie. Jak reagować na takie sytuacje? Rozwiąż test i sprawdź, czy wiesz jak postępować, gdy dziecko wpada w histerię.
Dwie kreski na teście ciążowym sprawiają, że zaczynasz zastanawiać się nad swoim stylem życia. Chcesz zrobić wszystko, aby wspomóc rozwój nienarodzonego dziecka i zapewnić maluszkowi bezpieczeństwo. Co wolno robić, a czego nie w ciąży, aby urodzić zdrowe dziecko? Sprawdź swoją wiedzę na ten temat.
Czy umiejętności twojego 3-latka mieszczą się w normie, a może ich brak na tym etapie rozwoju powinien być powodem twojego niepokoju? Sprawdź, co wiesz na temat rozwoju 3-letniego dziecka. Odpowiedz na 7 pytań i przekonaj się, czy zdobędziesz komplet punktów.
Leki w ciąży bywają pomocne, nawet niezbędne, ale w ciąży należy je stosować z wielką rozwagą. Ten test pomoże ci ocenić, czy nie nadużywasz leków w ciąży. W każdym pytaniu zaznacz jedną odpowiedź.
Odpowiedz na kilka pytań o nazwy terminów dotyczących niemowlęcia. Sprawdź, czy uzyskasz komplet punktów!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza