Quizy

Wkrótce czeka cię poród, dlatego warto wiedzieć, do czego masz prawo jako rodząca i czego personel szpitala nie może ci narzucić. Zobacz, czy zdobędziesz komplet 10 punktów!
Nowy dodatek nazywany jest "Rodzinnym kapitałem opiekuńczym" i ma być przyznawany niezależnie od dochodu. Warunkiem jego otrzymania ma być liczba dzieci.
O tym, jak udzielić dziecku pierwszej pomocy, wiedzieć powinien nie tylko jego rodzic. Sprawdź, czy poprawnie odpowiesz na pytania, by w sytuacji zagrożenia nie panikować, ale ratować malucha.
7 czerwca 2021 roku rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku 12 - 15 lat przeciwko COVID-19. Szczepienia będą odbywać się w punktach szczepień populacyjnych, a we wrześniu także w placówkach szkolnych.
Nie wiesz, czy twoje dziecko jest już gotowe na to, by bez rodziców spać u dziadków? Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się, jak sobie z tym poradzi.
Wraca zdalne nauczanie dla dzieci z klas 4-8. Czy twoje dziecko jest gotowe, aby zostać samo w domu w czasie nauki on-line, gdy ty będziesz w pracy? Rozwiąż nasz test i sprawdź, czy twoje dziecko jest gotowe, aby zostać samo w domu?
Nie każdy nadaje się na nauczyciela. Żeby poradzić sobie w tym zawodzie trzeba mieć nerwy ze stali, oczy dookoła głowy i niewyczerpane pokłady anielskiej cierpliwości. Czy masz zadatki na dobrego pedagoga? Sprawdź!
Karta rowerowa nazywana jest pierwszym prawem jazdy. Aby zdać test, twoje dziecko musi nie tylko umieć jeździć na rowerze, ale i poznać przepisy ruchu drogowego. A jak jest z twoją wiedzą na ten temat? Czy zdałabyś test na kartę rowerową?
Imię dla dziecka? Hmmm.... To niełatwy wybór. Powiedz nam, czym się kierowałaś przy wyborze imienia dla dziecka?
Jak długo będziesz rodzić? Tego nie da się przewidzieć, ale jest kilka czynników, które według statystyk przyspieszają poród lub go opóźniają. Zrób nasz test i zobacz, jak długo będziesz rodzić?
Czy potrafisz rozpoznać najpopularniejsze objawy świadczące o typowych dolegliwościach niemowlęcia? Sprawdź, swoją wiedzę na temat najczęstszych problemów wieku dziecięcego i dowiedz się, czy potrafisz rozpoznać, co dolega twojemu dziecku?
Płeć dziecka ustalana jest już w momencie zapłodnienia, jednak rodzice dowiadują się o niej znacznie później. Dopiero w 14-16 tygodniu ciąży lekarz jest w stanie określić płeć malucha. Istnieje jednak wiele przesłanek, dzięki którym już wcześniej można podejrzewać czy kobieta urodzi chłopca czy dziewczynkę.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka