Amelia - znaczenie imienia Amelia, imieniny

2019-02-28 8:27

Poznaj znaczenie imienia Amelia. Co znaczy Amelia? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Amelia obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Zaślepka imiona żeńskie
Autor: gettyimages.com

Amelia to ładne i ostatnio znowu modne imię żeńskie. Pojawiło się w Polsce w XIV wieku w postaci Amalia, od XVI wieku jest już Amelia. Imię było bardzo popularne w epoce romantyzmu.

Amelia: znaczenie imion

Imię Amelia pochodzi z języka starogermańskiego. Znaczenie imienia Amelia to pracowita gospodyni lub dzielna obrończyni ogniska domowego.

Amelia: imieniny

Amelia obchodzi imieniny 30.03 i 10.07

Amelia: charakterystyka osób

Amelia potrafi rozgryźć nawet najbardziej skomplikowane osobowości. Jeśli masz już w domu małą Amelkę, z pewnością zauważyłaś, że nie da się przed nią nic ukryć. To czary, że ona odgaduje twoje myśli? Nie, to zwykła umiejętność, którą posiadają dziewczynki o tym imieniu. Amelki to dziewczynki preferujące statyczne zajęcia – nie lubią sportu, a raczej zamieszania, jakie niektóre dyscypliny robią wokół siebie. Amelia chce być podziwianą, ale przeszkadza jej w tym wrodzona nieśmiałość i brak tupetu. Motywuje ją do działania pozytywne oceny i pochwały, wtedy Amelia rozkwita. Dlatego pamiętajmy, by chwalić Amelię za osiągnięcia.

Amelia: zrobnienia imienia

Najpopularniejsze zrobnienia tego imienia to: Amelka, Amelcia, Amela, Ameleczka

Odmiana imienia Amelia

Odmiana imienia w języku polskim: w dopełniaczu, celowniku i miejscowniku prawidłową formą jest Amelii, ponieważ jest to nazwa pochodzenia obcego.

Przysłowia: Gdy Amelia pogodna, będzie jesień dorodna.

Preferowane zawody dla osób o imieniu Amelia

przedszkolanka, lekarz pediatra, nauczycielka

Sławne osoby o imieniu Amelia

Maria Amalia Habsburg - córka cesarza Józefa I Habsburga i Wilhelminy Amalii, żona elektora bawarskiego Karola Alberta, królowa Czech, księżna Bawarii

 

SPRAWDŹ! Horoskop urodzeniowy - wybierz datę swoich urodzin


Imię Amelia w innych językach

  • Język angielski - Amelia, Amelie, Amalie
  • Język niemiecki - Amelia
  • Język francuski - Émilie
  • Język włoski - Amelia
  • Język hiszpański - Amelia
  • Język portugalski - Amalia, Amélia
  • Język fiński - Amelia, Amalia
  • Język rosyjski - Амиаия
  • Język ukraiński - Амалія
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza