Malwina - znaczenie imienia Malwina, imieniny

2019-02-28 8:23

Poznaj znaczenie imienia Malwina. Co znaczy Malwina? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Malwina obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Zaślepka imiona żeńskie
Autor: gettyimages.com

Imię Malwina ma germańskie pochodzenie. Wykorzystał  je szkocki poeta James Macpherson. To właśnie on użył imienia Malwina w tzw. pieśniach Osjana - Malwina była narzeczoną Oskara, syna Osjana. Malwinę spotkać można także w literaturze polskiej. Malwina pojawiła się w utworze "Miłość malująca obraz Malwiny" Ludwika Kropińskiego oraz w powieści sentymentalnej "Malwina, czyli domyślność serca" Marii Wirtemberskiej. W Polsce występuje od XVIII w.

Malwina: znaczenie imienia

Znaczenie w języku staro-wysoko-niemieckiem: mahal – "sąd, sprawiedliwość" oraz wini "przyjaciel". Tłumaczone dosłownie na "przyjaciółkę strzegącą praw".
Niektóre źródła wskazują również pochodzenie od galickiego imienia Malamhin składającego się ze słów mala mhin – "wielkie czoło".

Malwina: imieniny

Malwina obchodzi imieniny 4.07.

Malwina: charakterystyka osoby

Malwina to kobieta urocza, pełna wdzięku, życzliwa, aktywna i optymistycznie nastawiona do świata. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi. Nie wyobraża sobie życia bez towarzystwa i zabawy. Nie potrafi oszczędzać i nie myśli o przyszłości. Często robi coś na ostatnią chwilę. Ma też skłonności do spóźniania. Nie spieszy się do założenia rodziny. Boi się obowiązków, które mogą ją spotkać w domu. Sprawdza się jednak jako pracownik. Idealnie nadaje się do stanowisk kierowniczych.

Malwina: zdrobnienie imienia

Malwa, Malwcia, Malwi, Malwincia, Malwineczka, Malwinia.

Odmiana imienia Malwina

Odmiana imienia Malwina w języku polskim: w dopełniaczu - Malwiny, w celowniku  i miejscowniku – Malwinie.

Preferowane zawody dla osoby o imieniu Malwina

Podróżnik, przewodnik turystyczny, ratownik górski.

Sławne osoby o imieniu Malwina

  • Malwina Garfeinowa - polska poetka i powieściopisarka
  • Malwina Kusior – polska aktorka i wokalistka
  • Malwina Kopron – polska lekkoatletka, młociarka
  • Malwina Meyerson – polska pisarka żydowskiego pochodzenia, jedna z pierwszych powieściopisarek żydowskich piszących w języku polskim
  • Malwina Zielińska - polska modelka

SPRAWDŹ! Horoskop urodzeniowy - wybierz datę swoich urodzin

Imię Malwina w innych językach

  • Język włoski - Malvina
  • Język rosyjski - Мальвина
  • Język ukraiński - Мальвина
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza