Nie uwierzycie, jak 10-latek wymknął się porywaczce. "Płaczę za każdym razem, gdy to oglądam"

2022-11-17 10:17

10-letni Sammy Green z Pensylwanii w drodze ze szkoły do domu zauważył, że podąża za nim obca kobieta. W pewnym momencie podeszła do niego i zabrała go do pobliskiego centrum handlowego. Chłopiec mimo iż był przerażony, zachował zimną krew. Tego co zrobił, powinno uczyć się wszystkie dzieci, by wiedziały, jak zachować się w podobnej sytuacji.

10-latek wymknął się porywaczce. „Płaczę za każdym razem, gdy oglądam to nagranie”
Autor: Getty images/ Twitter @ABC7Chicago 10-latek wymknął się porywaczce. „Płaczę za każdym razem, gdy oglądam to nagranie”

Do zdarzenia doszło w piątek 11 listopada w Pottstown w Pensylwanii. 10-letni Sammy Green wracał ze szkoły, gdy zauważył, że jest śledzony przez nieznajomą kobietę. Ta w pewnym momencie podeszła do niego i powołując się na to, że zna rodziców chłopca, zaproponowała zakupy w pobliskim centrum handlowym.

Ojciec chłopca w rozmowie z CBS News powiedział, że kobieta próbowała chłopca przekupić, powiedziała mu, że może sobie kupić w sklepie, co tylko chce.

Przeczytaj także: Gest z TikToka uratował porwaną nastolatkę - naucz go dziecko!

Porwanie dla okupu na Podkarpaciu. Potężna akcja policji

Chłopiec domyślił się jednak, że coś jest nie tak. Gdy wszedł do centrum handlowego, od razu poszedł do dobrze znanego mu sklepu i dyskretnie poprosił o pomoc młodą kasjerkę. Powiedział jej ściszonym głosem: „Udawaj, że jesteś moją mamą, ta pani chodzi za mną”.

Na nagraniu z monitoringu widać, że porywaczka chciała wejść za nim do sklepu, ale sprzedawczyni zamknęła drzwi na klucz. W tym momencie śledząca chłopca kobieta uciekła, ale policji udało się ją szybko namierzyć. Została skierowana na badania psychiatryczne.

Przeczytaj: Mężczyzna chciał odebrać ze szkoły cudze dziecko. Zaatakował nauczycielkę – policja ruszyła w pościg

Płaczę za każdym razem, gdy oglądam to nagranie. Wiedział, że dzieje się coś złego. Zrobił to, co powinien, ponieważ nie znał tej osoby – wyznał ojciec chłopca w rozmowie z CBS News.

Polecamy: Porwanie dziecka: jak uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem?

Źródło: CBS News, TVN24