Gest z TikToka uratował porwaną nastolatkę - naucz go dziecko!

2021-11-10 12:39

Wydaje się, że media społecznościowe są dla młodzieży jedynie rozrywką. Nic bardziej mylnego. Dobrze wykorzystane, są też kanałem edukacyjnym. Gest, którego nastolatka nauczyła się na TikToku, pozwolił jej dać sygnał pomocy przy porwaniu. Powinno go znać każde dziecko!

nastolatek problemy
Autor: Getty Images Jak wygląda gest pomocy, którego warto nauczyć dziecko?

Zaginiona nastolatka z Karoliny Północnej została uratowana przez policję z Kentucky dzięki gestowi, którego nauczyła się podczas przeglądania TikToka. Gest ten sygnalizuje nie tylko porwanie, ale także np. przemoc domową. Jest to znak "potrzebuję pomocy", w momencie, gdy ofiara boi się reakcji oprawcy na wołanie o pomoc w miejscu publicznym. 

Grupa ludzi, jadąca samochodami za autem z nastolatką, rozpoznała znaki wykonywane dłonią i zaalarmowała policję. Okazało się, że rysopis nastolatki pasuje do dziewczyny zaginionej w Asheville kilka dni wcześniej. Nie wiadomo jak wiele samochodów mijało dziewczynę pokazującą przez szybę znak pomocy i nie zorientowało się o co chodzi.

Znak wypłynął na TikToku od Kanadyjskiej Fundacji Kobiet i rozprzestrzenił się na całym świecie poprzez media społecznościowe. 

Przeczytaj także: Dziecko krzywdzone - standardy w diagnozowaniu tzw. "zespołu dziecka maltretowanego"

Dokuczanie w szkole - jaka jest rola rodziców?

Jak wykonać znak pomocy? Zobacz i naucz go swoje dziecko! [GALERIA]

Zaginęło dwóch nastolatków. Trwają poszukiwania!
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza