Ten chłopiec to "żywe dziecko z bajek Disneya". Czy to zasługa pewnej tradycji?

2022-07-05 12:45

Naayil Aktar został przez internautów nazwany "żywym dzieckiem z bajek Disneya". Wszystko przez jego wyjątkowe włosy. Czupryna niemowlaka jest niezwykle bujna, przez co wygląda on rzeczywiście, jak żywcem wyjęty z bajki. Na czym polega sekret jego włosów?

Dziecko Disneya z niezwykłą fryzurą. Na czym polega jej sekret?
Autor: TikTok/ @jina_aktar "Dziecko Disneya" z niezwykłą fryzurą. Na czym polega jej sekret?

Rodzina chłopca mieszkająca w USA, jest wyznania islamskiego. Istnieje tam pewna tradycja związana z włosami, która mogła pomóc maluchowi w osiągnięciu tak spektakularnej fryzury. W wieku 2. tygodni włosy chłopczyka zostały całkiem ogolone, a później zaczęły odrastać w niebywałym tempie. 

Dowiedz się: Kiedy przestanie być "łyse" i jaki będzie mieć kolor włosów? Wszystko o dziecięcych fryzurach

Przeczytaj: Kiedy można obciąć włosy niemowlaka, czym i jak często je myć? Zasady pielęgnacji bez zabobonów

Czy wygląd "dziecka Disneya" to zatem zasługa tak radykalnego cięcie w okresie noworodkowym? Chyba nie do końca, bo Naail ma starszego brata, którego włosy wyglądają zupełnie inaczej. 

Fryzura malucha to prędzej zasługa dobrej mieszanki genów. Jego tata ma bardzo gęste i bujne, proste włosy - dokładnie takie same odziedziczył pierworodny syn pary. Z kolei mama chłopców, 24-letnia Jina Aktar ma włosy układające się i raczej puszyste, niż sztywne. Z takiego połączenia powstałą niezwykła gęstwina 11-miesięcznego chłopczyka. 

Szczerze zazdrościmy.  

Cudowne SIEMIĘ LNIANE - do picia, na włosy i skórę, zamiast jajka