14-letnia Wiktoria zaginęła podczas zabawy na śniegu. Dziewczynka ma autyzm

2023-12-05 9:16

Dziewczynka jest podopieczną ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego w Kamieńcu k. Tarnowskich Gór na Śląsku. Razem z innymi wychowankami bawiła się na śniegu, nagle zniknęła.

14-letnia Wiktoria zaginęła podczas zabawy na śniegu. Dziewczynka ma autyzm
Autor: Getty Images/@KWP Katowice 14-letnia Wiktoria zaginęła podczas zabawy na śniegu. Dziewczynka ma autyzm

Dziewczynka w poniedziałkowe popołudnie 4 grudnia bawiła się na dworze razem z grupą podopiecznych ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego w Kamieńcu koło Tarnowskich Gór. W pewnym momencie 14-latka zniknęła, oddalając się w nieznanym kierunku. Tarnogórska policja opublikowała zdjęcia i dane poszukiwanego dziecka. To 14-letnia Wiktoria Saługa z Kamieńca. Dziewczynka ma autyzm.

Spis treści

  1. Dziewczynka zniknęła podczas zabawy na śniegu
  2. Rysopis zaginionej dziewczynki
Ostry atak zimy w Małopolsce. Spadło nawet 30 cm śniegu

Dziewczynka zniknęła podczas zabawy na śniegu

W poszukiwaniach podopiecznej ośrodka wzięli udział policjanci z Tarnowskich Gór i z Katowic, pracownicy ośrodka w Kamieńcu, strażacy i wolontariusze. Niestety prowadzone w poniedziałek a także nocą poszukiwania nie przyniosły rezultatu. W nocy w rejonie zaginięcia był kilkustopniowy mróz. Służby nie przestają działać i jak zapewniają, będą szukać dziewczynki do skutku.

"Wszczęte wczoraj wieczorem poszukiwania trwały przez całą noc i trwają nadal. Wykorzystujemy wszelkie dostępne zasoby, m.in. psy tropiące, quady i drony z technologią termowizyjną. Będziemy szukać do skutku" – przekazał we wtorek rano PAP oficer prasowy policji w Tarnowskich Górach sierż. szt. Kamil Kubica.

Ustalono, że nastolatka mogła wsiąść do autobusu miejskiego jadącego w kierunku Pyskowic lub Gliwic, może też przebywać w niedużej odległości od ośrodka.

Czytaj też: 10-latek uratował seniora leżącego na chodniku. Mały bohater nie wie, co to znieczulica

Rysopis zaginionej dziewczynki

  • ok. 150 cm wzrostu,
  • krępa budowa ciała,
  • ubiór w chwili zaginięcia: czarna kurtka, czarne spodnie dresowe, czarne buty, jasne rękawiczki.

Z uwagi na problemy zdrowotne Wiktorii a także niską temperaturę policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach 14-latki. Charakterystyczną cechą dziewczynki jest koślawy chód.

Każdy, kto może mieć informacje o tym gdzie przebywa dziewczynka proszony jest o kontakt z policją pod numerem 112 lub o zgłoszenie się bezpośrednio do dyżurnego tarnogórskiej jednostki pod numerem 47 853 42 55.

Czytaj też: Śmierć 14-letniej Natalii z Andrychowa. Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok

Aktualizacja: Wiktorię szczęśliwie odnaleziono we wtorek w Katowicach. - Przed godziną 14 katowiccy policjanci biorący udział w poszukiwaniach natknęli się na dziewczynkę odpowiadającą rysopisowi w centrum Katowic. Jest cała i zdrowa — powiedział Onetowi oficer prasowy policji w Tarnowskich Górach Kamil Kubica.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza