15 lat temu okrzyknięto je "medycznym cudem". Tak dziś wyglądają pięcioraczki z Kielc

2023-04-12 11:01

Julia, Maja, Karolina, Natalia i Oliwia to kieleckie pięcioraczki, których historią interesowała się cała Polska. Kilka dni temu dziewczynki świętowały swoje 15. urodziny. „Każdy dzień to niesamowita przygoda do potęgi piątej” – podsumowuje wspólne życie mama dziewczynek.

15 lat temu okrzyknięto je medycznym cudem. Tak dziś wyglądają pięcioraczki z Kielc
Autor: Facebook/ @Pięcioraczki 15 lat temu okrzyknięto je "medycznym cudem". Tak dziś wyglądają pięcioraczki z Kielc

Kieleckie pięcioraczki przyszły na świat 5 kwietnia 2008 roku w jednym z krakowskich szpitali i ważyły od 570 do 850 gramów. Najmniejsza była Karolinka, a największa Maja.

Lekarze okrzyknęli je „medycznym cudem” ponieważ taki poród zdarza się raz na 55 milionów przypadków. Ich poród był prawdziwym wyzwaniem dla medyków - odbierało go ponad 20 lekarzy i asystentów. Nic więc dziwnego, że wzbudził przed laty ogromną sensację.

W Gnieźnie urodziły się pięcioraczki

Kieleckie pięcioraczki stały się sławne

Losy dziewczynek są nadal chętnie śledzone – nie tylko w lokalnych mediach.

Piątka dzieci to nie lada wyzwanie, czasem jedno dziecko wywraca świat dorosłych do góry nogami

- mówiła pani Paulina Szymkiewicz, mama dziewczynek cytowana przez "Echo Dnia".

O tym, co na bieżąco u nich słychać, można dowiedzieć się śledząc facebookowy profil @Pięcioraczki. Tu rodzina Szymkiewiczów dzieli się najważniejszymi momentami z życia całej rodziny.

4 lata temu ich skład się powiększył, bo na świat przyszła siostrzyczka pięcioraczek – mała Marcelinka. Od razu stała się oczkiem w głowie całej rodziny. Choć wyzwań przy szóstce pociech nie brakuje, życie całej rodziny przepełnione jest szczęściem i miłością, co widać w każdym poście zamieszczonym na profilu.

Powód do świętowania. 15. urodziny pięcioraczek z Kielc

15. urodziny to doskonała okazja do wspomnień. Z tej okazji 5 kwietnia rodzice dziewczynek zamieścili galerię archiwalnych zdjęć, na których pokazują, jak ich ukochane córki zmieniały się w tym czasie. Do fotografii dołączyli zaś wzruszające życzenia.

„CÓRECZKI nasze najukochańsze: Juleczko, Maju, Karolinko, Natalko, Oliwko 15 lat temu o godz. 9.37 przyszłyście na świat i przewróciłyście życie moje i taty do góry nogami... Zaszczyciłyście nas swoją obecnością i od tamtej chwili każdy dzień to niesamowita przygoda do potęgi piątej. Jesteście naszym światem, sensem życia i naszą codziennością. Kochamy Was z całego serca, każdą tak samo i każdą tak samo wyjątkowo. Życzymy Wam prawdziwych przyjaciół wokół siebie, miłości, słońca w sercu każdego dnia, radości, abyście dostały się do wymarzonych szkół i realizowały swoje pasje i marzenia. Jesteście mądrymi, pięknymi i wartościowymi kobietkami… Z miłością Mama, Tata i Marcelinka. Kochamy Was” – napisali.

My również dołączamy się do tych życzeń!