4 miesiące po porodzie pokazała brzuch. Oskarżyli ją o czary

2023-11-07 11:19

Młoda mama pokazała ciało po porodzie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby tuż po połogu kobieta nie wyglądała jak sportsmenka. "Co to za czary?" - zapytali internauci.

Pokazała brzuch po porodzie
Autor: Getty Images/izabelkic Izabela pokazała brzuch 4 miesiące po porodzie

Izabela niedawno została mamą. Już kilkanaście tygodni po porodzie młoda kobieta wróciła do formy sprzed ciąży, a osoby postronne, patrząc na jej ciało, nigdy nie powiedziałyby, że kiedykolwiek rodziła. Tiktokerka ma idealnie wyrzeźbiony brzuch, co skłoniło fanów do tego, by posądzić ją o stosowanie jakiś sztuczek.

Zabiegi ginekologii estetycznej likwidujące wstydliwe problemy po porodzie

Kaloryfer po porodzie

Izabela podzieliła się na Tik Toku zdjęciem swojego brzucha 4 miesiące po porodzie. Po ciąży nie ma śladu — są jedynie mocno wyrzeźbione mięśnie. Ciało młodej mamy wygląda jak zawodowej sportsmenki! Nic dziwnego, że fotografia wzbudziła zazdrość internautek, które oskarżyły Izabelę o czary. "100 procent zaangażowania i ciężka praca przed zajściem w ciążę — to najlepszy fundament" - odpowiedziała na zarzuty Izabela.

Regularny sen kluczem do dobrego wyglądu

Tiktokerka zdradziła również, że receptą na jej wygląd, było karmienie piersią i 8 godzin snu dziennie. Próbowała trzymać dietę i nie jeść zbyt dużo kalorii, ale twierdzi, że dopiero regularny sen pomógł jej ciału odzyskać dawny wygląd. To także zdziwiło komentatorki. Wiele z nich wskazało na to, że spanie 8 godzin na dobę jest niemożliwe przy noworodku. "Nie możesz spać 8 godzin przy niemowlęciu, to niemożliwe" - odpisały obserwatorki. 

Karmienie piersią pomaga w utracie wagi?

Izabela twierdzi, że karmienie piersią pomogło jej wrócić do formy. Rzeczywiście, mamy, które karmią piersią, mogą szybciej tracić nadprogramowe kilogramowe niż te, które podają mleko sztuczne. Nie jest to jednak regułą.

"Karmienie piersią nie gwarantuje utraty wagi. To właściwie powód, dla którego wiele mam nie może schudnąć. To jest niepoprawne" - napisała jedna z mam. "Skąd miałaś wystarczającą ilość mleka dla dziecka, skoro miałaś deficyt kalorii?" - zapytała inna.

Nie da się ukryć, że kondycja kobiety po porodzie może szokować. Najprawdopodobniej jednak sekret tkwi w tym, co robiła przed ciążą. Ciało, które było przyzwyczajone do regularnego wysiłku, szybciej się regeneruje niż to, które nie miało żadnej styczności z aktywnością fizyczną.

Czytaj: Jak wrócić do formy po porodzie? 6 porad, dzięki którym poczujesz się lepiej

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza