Lekarz wysłał 5-miesięczne niemowlę na dietę. Wcześniej piło 1,6 litra mleka dziennie

2022-03-24 10:59

“Jest krótka, gruba i ma dużą głowę” powiedział lekarz o małej Saveenie do jej mamy podczas rutynowej wizyty i zlecił drastyczne zmniejszenie ilości podawanego mleka. Mama poważnie potraktowała rady lekarza, ale wcielenie ich w życie nie było wcale takie łatwe – co pokazuje na swoim profilu na TikToku. Zobaczcie, na jakie problemy się natchnęła…

Dziewczynka zazwyczaj wypijała codziennie 1,6 litra mleka – z czego większość wypijała w nocy.
Autor: Getty images/TikTok @kellyandsaveena Dziewczynka zazwyczaj wypijała codziennie 1,6 litra mleka – z czego większość w nocy.

Kelly - młoda mama, która aktywnie działa na TikToku publikując wiele śmiesznych filmików ze swoich codziennych rodzicielskich zmagań, musiała odchudzić swoje dziecko. Jej 5-miesieczna córeczka Saveena ważyła aż 10,4 kg, w zastraszającym tempie wyrastała z ubranek i fotelika samochodowego, dlatego lekarz zasugerował, aby mała przeszła na dietę.

Podczas rutynowego ważenia na wizycie kontrolnej pediatra dziewczynki od razu zasugerował, że waga dziewczynki jest nieprawidłowa. - Jej obwód głowy jest ogromny, do tego jest krótka i gruba – zdradziła Kelly na TikToku. Lekarz zlecił drastyczne zmniejszenie ilości wypijanego mleka w ciągu dnia aż o połowę!

Przeczytaj: Ile mleka w diecie dziecka? Ile mleka dla 8-miesięcznego, a ile dla 10-miesięcznego malca?

M jak mama - Jak odczytywać siatki centylowe?

„Musiałam wyeliminować karmienie w nocy – nie miałam wyboru”

Dziewczynka zazwyczaj wypijała codziennie 1,6 litra mleka – z czego większość wypijała w nocy. Kelly wstawała do córki co kilka godzin, by ją nakarmić. Mając to na uwadze, lekarz polecił także, aby mama całkowicie zrezygnowała z karmienia dziecka nocą.

Łatwiej jednak było to powiedzieć, niż wprowadzić w życie, gdyż nocne posiłki mała Saveena traktowała jako uspokajacz.

- To trudne, bo mała nie lubi smoczka, lubi za to swoją butelkę, więc nie śpimy całą noc, każdej nocy – wyjaśnia Kelly na nagraniu.

Choć nie było to łatwe, Kelly nie miała innego wyjścia, jak spróbować ograniczyć nocne karmienie. Po kilku tygodniach udało się! Jej ciężka praca nie poszła na marne. Saveena przestała jeść w nocy i zaakceptowała smoczek.

- Nadal budzi się co dwie godziny, kiedy smoczek wypada, ale przeważnie znów zasypia” – dodała Kelly. Jak przyznaje ostatecznym celem jest przesypianie całej nocy przez małą – nad czym cały czas pracują.

Polecamy: Sposoby na dłuższy sen niemowlaka: co robić, żeby niemowlę przespało całą noc?

Zobaczcie Kelly i Saveenę na TikToku.

Krótkie filmiki bez zbędnego rodzicielskiego zadęcia z pewnością przypadną wam do gustu.

Zobacz także: Siatki centylowe

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza