9 dni w roku, kiedy rodzi się najmniej dzieci. Czy twój maluch należy do "wybrańców"?

2023-06-06 16:56

Każde urodziny dziecka są wyjątkowe. Okazuje się jednak, że te 9 dni wyróżnia się na tle innych. Rodzi się w nie najmniej dzieci, co sprawia, że maluchy mogą uważać się za prawdziwych "wybrańców".

Mama całuje noworodka
Autor: Getti Images 9 dni w roku, kiedy rodzi się najmniej dzieci. Czy twój maluch należy do "wybrańców"?

Nie każdy wierzy horoskopom, ale każdy choć raz w życiu je przeczytał i sprawdził, co o nim mówi znak zodiaku. Chcemy wierzyć, że dzień urodzin naszego dziecka jest wyjątkowy, chociaż zdajemy sobie sprawę, że dzieli go z wieloma innymi maluchami

Dzieci urodzone w te 9 dni w roku mają jednak o wiele mniejszą konkurencję i można wręcz powiedzieć, że są „wybrańcami”. Portal dailymail.co.uk sprawdził, że w te 9 dni w roku rodzi się najmniej dzieci.

Zobacz także: Dzieci spod tych znaków zodiaku są najbardziej pewne siebie. Czy jest wśród nich twoje?

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Dzień urodzin a nasz charakter i zdrowie

Dzień urodzin to nie tylko odpowiedni znak zodiaku. Według naukowców data urodzin ma wpływ na nasz charakter, a nawet na zdrowie. Astrologowie doszukują się czegoś jeszcze więcej, przypisując tej magicznej dacie talenty, mocne i słabsze strony, a nawet, jaka nas czeka przyszłość.

Według astrologów znaczenie ma nie tylko konkretna data, ale również dzień narodzin. Przykładowo osoby urodzone w niedzielę są prawdziwymi szczęściarzami, a we wtorek mają w sobie wyjątkowego ducha walki.

Według brytyjskich ekspertów miesiąc urodzin wpływa na nasze zdrowie. Duży wpływ ma bowiem wystawienie ciężarnej matki na działanie promieni słonecznych. Przykładowo dzieci urodzone wiosną są bardziej podatne na wiele chorób, które nie doskwierają dzieciom urodzonym jesienią. Większą odpornością cieszą się także maluchy urodzone latem i jesienią.

Szansa jak 1 do 365

Szansa na urodzenie się konkretnego dnia wynosi jak 1 do 365 lub 366, jeżeli mowa o roku przestępnym. Biorąc pod uwagę statystyczny punkt widzenia, żadna data urodzin nie powinna być szczególnie wyjątkowa.

Według nowych oficjalnych danych, przedstawionych przez portal, najmniej Brytyjczyków rodzi się jednak w te 9 dni w roku. Najwięcej z nich przychodzi na świat we wrześniu.

Najpopularniejsze dni urodzin w roku

Według danych portalu najwięcej dzieci rodzi się w dniach:

 • 9 września,
 • 12 września,
 • 18 września,
 • 19 września,
 • 25 września,
 • 26 września.

Według naukowców trend ten może wynikać z niskich temperatur podczas poprzedniej zimy, co zachęca osoby do częstszych zbliżeń w zaciszu domowym.

Dni, w które rodzi się najmniej dzieci

Według danych najmniej dzieci rodzi się w ciągu tych 9 dni w roku:

 • 1 stycznia,
 • 2 stycznia,
 • 29 lutego,
 • 4 lipca,
 • 23 listopada,
 • 25 listopada,
 • 27 listopada,
 • 24 grudnia,
 • 26 grudnia.

Z tej listy dniem, w którym przychodzi najmniej dzieci w Wielkiej Brytanii, jest 26 grudnia.

Taki stan rzeczy może być wytłumaczony przez fakt, że wiele szpitali publicznych odmawia przykładowo planowania cięć cesarskich w święta. Wyjątkiem są tylko nagłe przypadki. Nawet w szpitalach prywatnych organizuje się ich znacznie mniej.

Uważa się także, że niektórzy lekarze mogą celowo wywoływać poród, aby dziecko przyszło na świat w bardziej dogodnym terminie.

Co ciekawe, trzynasty dzień każdego miesiąca również nie cieszy się zbyt dużą popularnością, jeżeli chodzi o ilość urodzin. Czyżby działała w tym przypadku podświadomość i wara w przesądy?

Źródło: dailymail.co.uk

Czytaj także: Dlatego z planowaną cesarką lepiej się nie spieszyć. Lekarka podaje listę powikłań u noworodka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza