98-latka ma 623 potomków. Właśnie poznała swoją pierwszą prapraprawnuczkę

2023-03-17 13:14

98-letnia Cordelia Mae Hawkin ma 623 potomków, z czego aż 23 to jej dzieci. W lutym w domu opieki, w którym mieszka, doszło do niecodziennego spotkania. Odwiedziła ją jej pierwsza prapraprawnuczka. Zdjęcie z 7-tygodniową dziewczynką oraz innymi członkami rodziny reprezentującymi aż 6 pokoleń obiegło internet.

98-latka ma 623 potomków. Właśnie poznała swoją pierwszą prapraprawnuczkę
Autor: Screen FB @Sue Williams 98-latka ma 623 potomków. Właśnie poznała swoją pierwszą prapraprawnuczkę

Rodzina nestorki rodu opublikowała na Facebooku zdjęcie, na którym 98-latka pozuje z 7-tygodniową Zhavią Whitaker. Na pamiątkowej fotografii pozuje aż 6 pokoleń kobiet: córka Cordelii - 77-letnia Frances Snow, 58-letnia wnuczka Gracie Snow Howell, 29-letnia prawnuczka Jacqueline Ledford i 19-letnia praprawnuczka Jaisline Wilson. W trakcie spotkania nestorka rodu miała po raz pierwszy okazję przytulić swoją prapraprawnuczkę.

Wzruszająca historia. Babcia zbiera na terapię dla prawnuczki

– Po prostu zaplanowaliśmy dzień i wszyscy się spotkaliśmy. Babcia została uprzedzona i czekała na nas. Była podekscytowana. Spędziliśmy z nią trzy godziny – powiedziała w rozmowie „Good Morning America” Gracie Howell 58-letnia wnuczka Cordelii Mae Hawkin.

Mała Zhavia jest drugim prapraprawnukiem nestorki, ale pierwszą prapraprawnuczką. Wspólne spotkanie sześciu pokoleń kobiet było marzeniem 98-latki.

– Wiem, że to rzadkość, aby spotkać się w aż sześć pokoleń, a jeszcze rzadziej, że wszystkie jesteśmy tej samej płci – dodała Grace Howell.

Cordelia Mae Hawkins „miała ciężkie życie, ale ma dobrego ducha”

98-latka miała zaledwie 16 lat, gdy wyszła za mąż za 50-letniego wdowca z 10 dzieci. Jego pierwsza żona zmarła podczas porodu bliźniaków syjamskich w domu (maluchy też nie przeżyły).

Cordelia po śmierci swojego pierwszego męża wyszła za mąż jeszcze dwa razy. Doczekała się 13 własnych dzieci oraz 10 pasierbów. Według tabeli stworzonej przez jej rodzinę, 98-latka ma obecnie 623 potomków.

Grace Howell powiedziała, że jej babcia zawsze dbała o to, aby jej dzieci miały ciepły posiłek rano przed szkołą i wieczorem. „Miała ciężkie życie. Ale ma dobrego ducha” – dodała.

Przeczytaj także: „Wróciłem z tarczą”. Tata Frania chorego na SMA zakończył dwumiesięczną wędrówkę po kraju

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza