"A później twoje dzieci to oglądają". Koroniewska odpowiada na zarzut fanki o "goliznę" przy dzieciach

2022-08-01 12:53

Joanna Koroniewska od wielu lat udziela się bardzo aktywnie w mediach społecznościowych. Jak sama przyznaje, to jej pasja. Począwszy od pandemii, kiedy ludziom potrzeba było pozytywnych bodźców, jej profil, pełen humoru i szczerości, zyskał jeszcze więcej wiernych fanów. Nie brakuje jednak także hejterów. Tym razem padło na krytykę "golizny" przy dzieciach.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor
Autor: Instagram/ @joannakoroniewska Aktorka opowiedziała o swoim podejściu do nagości przy dzieciach.

44-letnia aktorka słynie z realizmu pokazywanego w swoich kanałach społecznościowych. Na zdjęciach, filmikach i relacjach na żywo, widzimy ją zazwyczaj bez makijażu, bez nakładania instagramowych filtrów, ani wymyślnych stylizacji. 

Aktualnie, wraz z całą rodziną, gwiazda przebywa w Hiszpanii, skąd równie regularnie publikuje posty. Koroniewska słynie z luzu, dystansu do siebie i ciałopozytywności. Nic więc dziwnego, że w upalnym kraju chodzi głównie w bikini i to takie zdjęcia pokazuje na Instagramie. Choć w komentarzach od internautów pojawiają się głównie pozytywne reakcje, nie brakuje też tych krytycznych. 

Joanna Koroniewska jednak nie unika konfrontacji, nawet w kwestii najbardziej kąśliwych opinii.

Dowiedz się: Czy dzieci powinny oglądać nas nago? Poznaj opinie i argumenty innych rodziców

"Nasz nowy dom" bohaterka wyznaje: dzięki Dowbor dostałam nowe życie

W mediach społecznościowych tyle golizny, bikini, etc. Te filmiki zostają, a później twoje dzieci to oglądają. Jesteś śliczna, cieszysz się nowym lokum i jest super, ale gdzieś te granice się zacierają... - to komentarz, do którego odniosła się aktorka w jednym z postów. 

Koroniewska o wychowywaniu dzieci w tolerancji i szacunku

W swoim komentarzu aktorka odniosła się do tego, jak niesprawiedliwe jej zdaniem, jest odnoszenie "tego co wypada" do wieku, czy statusu społecznego. 

„Pareo czy t-shirt bardziej na miejscu i bardziej smaczne…” Serio?! Czy kiedy osiągasz pewien wiek naprawdę nie wypada być sobą bez względu na wszystkich i wszystko?! Nie rozumiem dlaczego wszyscy mamy być tacy sami, zachowywać się tak samo, dlaczego tekst „nie wypada” tak bardzo wbił się w nasze życie i je tak determinuje… Nie patrzę na innych, a jeśli już patrzę to wspieram! Bo życie jest zbyt krótkie żeby je zniszczyć zawiścią i zazdrością wobec innych.

Koroniewska wspomniała także o tym, że z wiekiem nabrała nie tylko dystansu do siebie, ale i do innych. 

I tak to prawda, im jestem starsza, tym mam większy dystans. Im jestem starsza na więcej sobie pozwalam, ale dlatego, że z biegiem lat przestaję myśleć zerojedynkowo - widzę mnóstwo odcieni szarości. Nie skreślam ludzi tak jak to zdarzało mi się kiedyś, kiedy byłam młodsza. Żyję i daję żyć innym. I dziś w ramach protestu ubiorę się w najkrótsze spodenki jakie mam.

Zobacz też: Koroniewska zapytała fanki o "szczere teksty dzieci". Gwarantujemy, że rozbawią was do łez

Na koniec 44-latka odniosła się do kwestii poruszonej przez internautkę, czyli do swoich dzieci. Wspomniała o wychowywaniu w tolerancji, która sprawia, że dzieci nie wstydzą się swoich rodziców, gdy są oni autentyczni.

A moje dzieci, wychowywane są na tolerancyjne i pełne szacunku wobec wszystkich i wszystkiego. I nie wstydzą się zachowania swoich rodziców ponieważ wiedzą, że to nie ich poza a po prostu tacy są. Są tolerancyjni. I chwała im za to.

Joanna Koroniewska
Autor: Instagram/ @joannakoroniewska Joanna Koroniewska

Podobne zdanie, co Koroniewska, mają komentujące sprawę internautki:

  • Biedne te dzieci, które nigdy nie widziały matki w bikini.
  • W sumie to wzruszające, gdy inni martwią się o cudze dzieci. Oby tylko byli tacy aktywni, gdy dzieciom dzieje się krzywda
  • Ach ta małomiasteczkowa pruderia, dzieci tej osoby co to napisała na pewno nigdy nie widziały jej nago, a poczęto je pod kołdrą i w ciemności bo przecież nie wypada się pokazywać bez ubrania
Joanna Koroniewska
Autor: Instagram/ @joannakoroniewska Joanna Koroniewska

Sprawdź: Przyłapani w łóżku: co zrobić, gdy dziecko nakryje rodziców w sypialni?

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor są rodzicami dwóch córek. 13-letniej Janiny i 4-letniej Haliny.

Aktorka pokazała także screen do swojej odpowiedzi na wspomniany komentarz. Jawnie przyznała, że dzieci widują ją nago, więc w pojawianiu się w bikini tym bardziej nie widzi nic dziwnego.

"nie uważam, że to niesmaczne, a NORMALNE"

Nagość przy dzieciach okiem psychologów

Podobnego zdania są psychologowie. W projekcie Anji Rubik, książce - "Sexed.pl", tak o nagości przy dzieciach mówiły psycholożki:

"W przebieralni na basanie albo na plaży dzieci mogą porównywać jak różnie wyglądają ciała. Są to dobre, naturalne sytuacje, w których dowiadują się różnych rzeczy o seksualności i cielesności. Widzą ciała nie tylko młode, szczupłe, wydepilowane, posmarowane olejkami i gładkie, ale także stare, większe i mniejsze, po chorobach, poruszające się na wózku" - odpowiedziała psycholożka, Agnieszka Stein w odniesieniu do dzieci w wieku 0-5 lat

Dowiedz się: Wspólna kąpiel - czy rodzeństwo powinno się kąpać razem?

A co ze starszymi dziećmi? Według psycholog i seksuolog, Małgorzaty Iwanek, to kwestia indywidualna i jest ok, jeśli odpowiada obydwu stronom.

"(...) W Skandynawii nagość rodzica właściwie przez cały okres bycia dziecka w domu, do pełnoletności, może być czymś zupełnie normalnym. W Polsce raczej rodzice przestają się pokazywać nago kilkuletniemu dziecku. Ważne jest to, aby zaobserwować, jak reaguje dziecko - czy się krzywi, brzydzi, zamyka w łazience, mówi wprost, żeby się ubrać? Jeśli się wstydzi, to trzeba to uszanować. I oczywiście, jeśli to dorosły odczuwa dyskomfort, będąc przy dziecku nago, to też należy za tym iść. Na nagość musi być przyzwolenie obydwu stron".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza